مقالات آموزشی

درآمد یوتیوبر ها چه برای کاربران ایرانی و فروش تبلیغات توسط گوگل 

مفید بود؟

درآمد یوتیوبر ها چه برای کاربران ایرانی و چه برای کاربران خارجی، یکی از ملاک های فعالیت و داشتن کانال در یوتیوبر است. اما منبع معتبری که بتوان درآمد کانال های یوتیوب را از آن استخراج کرد وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

بسیاری از مردم به این فکر افتاده‌اند که در شبکه‌های اجتماعی مختلف فعالیت کنند تا بتوانند از آنها کسب درآمد داشته باشند. همان‌طور که می‌بینید بسیاری از بلاگرها در اینستاگرام درآمد خوبی دارند و به خاطر محتوایی که منتشر می‌کنند، می‌توانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند.
همین موضوع باعث می‌شود که تبلیغات در اینستاگرام بارگذاری می‌کنند، مخاطب بیشتری داشته باشد و آنها نیز به مراتب درآمد خود را افزایش دهند. یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از طریق اینترنت می‌تواند یوتیوب باشد. در این مقاله مبحث سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها را برایتان می‌شکافیم.

معرفی سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها

احتمالاً بسیاری از شما کنجکاو هستید که ببینید یوتیوبرها چقدر درآمد دارند تا ببینید که آیا وارد شدن به این کار، مناسبتان هست یا نه. در این قسمت به معرفی سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها می‌پردازیم که احتمالاً به دردتان بخورد.

وب‌سایت  Social blade

این وب سایت برایتان یک ابزار رایگان فراهم می‌کند؛ ابزاری که به تجزیه و تحلیل، آنالیز شبکه‌های اجتماعی مختلف، نصب یوتیوب، توییتر یا اینستاگرام می‌پردازد. در نتیجه بعد از وارد شدن به این سایت در قسمت نوار جستجو، نام کانال یوتیوب مدنظر خود را تایپ می‌کنید.

کانال یوتیوب

این نوار جستجو در سمت راست صفحه اصلی سایت وجود دارد. بعد از این که وارد کردن نام کانال یوتیوب را انجام دادید، وارد آن کانال می‌شوید و از طریق آن، آمارهای موجود کانال یوتیوب را داخل وب سایت می‌بینید.
همه جزئیات از جمله تعداد فالوورها، تعداد بازدید ویدیوها در طول روز، هفته یا در طول ماه، بازدیدها در ماه گذشته و اطلاعات دیگر در دسترستان قرار می‌گیرد.

درآمد یوتیوبرها

سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها به نام  Socialblade یک ابزار کاملاً رایگان است که در قسمت بالای صفحه به صورت تخمینی، درآمد دلاری کانال مورد نظر را به صورت ماهانه و سالانه در اختیارتان قرار می‌دهد.
البته این سایت آنالیزهای تخمینی بسیار گسترده‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهد که شما باید خودتان، حداقل و حداکثر درآمد این افراد را محاسبه کنید، زیرا درآمد حاصل از یوتیوب بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد.

درآمد یوتیوبر های ایرانی چقدر است؟ 

به دلیل تفاوت قیمت دلار و با پول ایران درآمد ایرانیان از یوتیوب رقمی قابل قبول است. اما یوتیوبر های ایرانی از این موضوع خیلی صحبت نمی‌کنند. به همین دلیل دقیقا مشخص نیست که در چه حوزه ای بعد از چه بازه زمانی و با چه تریک هایی، یک کانال ایرانی چقدر میتواند برای ما درآمد داشته باشد. آقای میثم حسینی یکی از فالوور هایی هستند که در زمینه درآمد یوتیوب خود در کانال تلگرامی شان صحبت کردند. توصیه می‌کنم ویدئو ایشان را نیز مشاهده کنید.

لینک ویدئو:  درآمد اول میثم حسینی از یوتیوب (کانال مورد نظر با موضوع مهاجرت فعال است.)

افزونه Tube Buddy برای مرورگر

این سرویس به وسیله یک افزونه کار می‌کند که از طریق مرورگر ارائه می‌شود و در واقع شبیه به سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها عمل می‌کند. به این صورت که از طریق آن می‌توانید ابزارهای کمکی زیادی در اختیار داشته باشید تا بتوانید وضعیت کانال‌های یوتیوب را آنالیز کنید و مدیریت محتوا در یوتیوب را بسنجید.

 

 

کافی است که این افزونه را داخل وب سایت خود و روی مرورگرتان نصب کنید. سپس وارد وب سایت یوتیوب شده و در آنجا هم این افزونه را فعال کنید. بعد از اینکه این افزونه فعال شود، با وارد شدن در هر کانال یوتیوب، آنالیز و تجزیه و تحلیلی از فعالیت‌های آن کانال خواهید دید. یعنی می‌توانید میزان بازدید، تعداد دنبال کنندگان یا هر اطلاعات دیگری را مشاهده کنید و درآمد را تخمین بزنید.

یوتیوب چگونه پول پرداخت می‌کند؟

قبل از اینکه بخواهیم به مبحث سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها بپردازیم، باید ببینیم یوتیوب چگونه پول را به یوتیوبرهای خود پرداخت می‌کند. کسانی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند، یوتیوبر نامیده می‌شوند. یوتیوبرها از راه‌های مختلفی پول دریافت می‌کنند.
به‌عنوان‌مثال بازدید از تبلیغات یا برنامه یوتیوب پارتنر، راه‌های درآمدی آن‌ها است و از این طریق پول خود را دریافت می‌کنند، اما برای اینکه بتوانند دریافتی خود را به حداکثر برسانند، بسیار مهم است که قبل از شروع، همه گزینه‌ها و آپشن‌ها را بشناسند.

دریافت پول از طریق مشاهده تبلیغات 

زمانی که وارد یوتیوب می‌شوید تا یک ویدئو ببینید، قطعاً تبلیغاتی روی ویدئو ظاهر می‌شود. همچنین پرداخت پول از طریق تبلیغات بستگی به این دارد که هزینه بر اساس هر هزار بازدید از آن تبلیغ چقدر باشد. تبلیغی که مخاطبان حداقل باید ۳۰ ثانیه از آن یا نصف را تماشا کنند، معمولاً ویدیوهای کوتاهی هستند و پرداخت بر اساس هر ۱۰۰۰ بازدید است.

پرداخت پول از طریق کلیک

روش دیگر، پرداخت بر اساس هر کلیک است. یعنی اگر بازدید کننده روی تبلیغ کلیک کند، یوتیوب پول پرداخت می‌کند و تبلیغ‌هایی که نادیده گرفته شوند، هیچ پولی بابت آن پرداخت نمی‌شود.
ویدئوهایی که زبان نامناسب، خشونت و محتوای بد داشته باشند، معمولاً برای تبلیغات گزینه مناسبی نیستند. فضا، محتوا و محیط موجود در تبلیغات باید یک فضای دوستانه باشد و هیچ بدآموزی در آن نباشد.
اشتباه نکنید! زمانی که برای اولین بار کانال یوتیوب بزنید، نمی‌توانید پول دریافت کنید، بلکه باید به حد مورد نظر بازدید در یوتیوب برسید.

 

 فروش تبلیغات توسط گوگل 

۶۸ درصد هزینه فروش تبلیغات توسط گوگل پرداخت می‌شود و بنابراین برای هر ۱۰۰ دلار که تبلیغ کننده به گوگل پرداخت می‌کند، حدود ۶۸ دلار از سمت گوگل به تبلیغ کننده پرداخت می‌شود که چیزی بین ۱۰ تا ۳۰ سنت برای هر بازدید تبلیغ است.

 

به‌عنوان‌مثال اگر در نظر بگیرید که تقریباً ۱۵ درصد بازدید کنندگان، تبلیغ را تا حدی که باید تماشا کرده‌اند، پس یک ویدئو که هزار بازدید داشته باشد، احتمالاً ۱۵۰ بازدید تبلیغاتی دریافت می‌کند. البته باید 1000 بازدید از تبلیغات وجود داشته باشد تا فرد بتواند عددی برابر 18 دلار را از تبلیغات به دست آورد. از طرف دیگر به خاطر دیدن خود ویدیو، به ازا 1000 بازدید، چیزی برابر با ۳ الی ۵ دلار به حساب فرد واریز می‌شود.

آیا وب سایتی وجود دارد که از شما بخواهد محصولاتش را داخل یوتیوب تبلیغ کنید؟

بله! علاوه بر سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها، وب سایت‌هایی هم هستند که به شما پول پرداخت می‌کنند تا محصولاتشان را داخل کانال یوتیوب خود تبلیغ کنید.
یکی از این سایت‌ها Sponsored Show-com است که می‌توانید تبلیغ‌کنندگانی را که می‌خواهند محصولات یا وب‌سایت خودشان را تبلیغ کنند، داخل آن ببینید. این سایت ۱۰۰% امن و قابل اطمینان است و می‌توانید تمام جزئیات را به خاطر تبلیغ محصولات و هر محتوایی داخل آن مشاهده کنید و ببینید که تبلیغ کدام یک برایتان مناسب‌تر است.

این سایت از هرگونه کلاهبرداری برای تبلیغات جلوگیری می‌کند و شما می‌توانید در صورت نیاز، کانال یوتیوب خود را از طریق آن بفروشید. همچنین تمام سؤالات شما را پاسخ می‌دهد و مشکلاتی که پیش روی شما است را بررسی و برطرف می‌کند.

جمع‌بندی

با تمام توضیحاتی که در بالا ارائه دادیم، می‌توانید تصمیم بگیرید که در یوتیوب فعالیت کنید یا نه و از سایت برای دیدن درآمد یوتیوبرها کمک بگیرید. در حال حاضر برخی از افراد در حال کوچ از اینستا به سمت یوتیوب هستند. شبکه اجتماعی با هزاران مخاطب و گستردگی بسیار زیاد در خدمت شما خواهد بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.