مقالات آموزشی

چند ترفند اتمام کار روزمره برای رسیدن به کسب و کار رویایی

مفید بود؟

برای رسیدن به یک کسب و کار رویایی، امروز می خواهم از یک زاویه دیگری به کسب و کار بپردازم. دوستای خوبم با من همراه باشید. همین شروع کار می خواهم از شما یک سوالی بپرسم! آیا از کار روزانه خودتان متنفرید؟ متوجه ام! برای رهایی از شغل تکراری روزمره، از ۹ صبح تا ۵ بعد ازظهر رویا پردازی می کنید و به فکر راه اندازی کسب و کار رویایی خودتان و ماجراجویی هستید. خب، این قضیه عالی به نظر میاد، اما باید یک چیز را بشنوید! همین کار روزمره شما در واقع می تواند تنها چیزی باشد که به شما برای تحقق کسب و کار رویایی تان کمک کند.
درسته، کار روزمره شما می تواند نقش سوخت رسانی برای کار رویایی تان را ایفا کند، البته اگر بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و اگر بدانید چگونه از کار روزمره خود به نفع خودتان استفاده کنید.
من اینجا ۳ روش را به شما معرفی می کنم که از کار روزمره تان برای کمک به شما برای رسیدن به کسب و کار رویاییتان بهره ببرید :

۱- بدون ریسک یادبگیرید

وقتی وارد بازار می شود و کسب و کار یا ایده خودتان را شروع می کنید، هزاران اشتباه را در این راه مرتکب می شوید. شما راه سخت را برای یادگیری امور پیش میگیرید، و آزمودن یک استراتژی بازاریابی یا ایده جدید می تواند بمعنای اختلاف بین شکست و موفقیت باشد.
فرض کنیم که شما یک کارمند هستید و از کاری که دارید استعفا دادید و کسب و کاری که دارید به خوبی پیش می رود. یک مطلب هیجان انگیز جدید در مورد جذب ترافیک بیشتر یا افزایش فروش بیشتر و غیره به گوشتان می رسد و شما به دنبال آن می روید و کلی وقت و هزینه صرف می کنید، بعضی اوقات هفته ها و یا ماه ها می گذرد که آن ایده را پیاده سازی کنید. این یک کار نو آورانه است، مگه نه ؟ مشکل اینجاست، که اگر این کار آنطور که انتظار آنرا داشتید پیش نرود، شما هر آنچه که داشتید را به هدر داده اید. اگر به تنهایی کار می کنید، با این کار به سایر ابعاد زندگی شغلی تان هم آسیب زده اید.
این کار را نکنید! به جای آن در حال حاضر که یک حقوق ماهانه ثابت دارید و اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید خسارت زیادی به بار نمی آورند، تا جایی که می توانید یاد بگیرید.
کار کردن برای دیگران ممکن است غیر قابل تحمل باشد! اما می تواند کلاس آموزش شخصی رایگان شما باشد.
با ایده های جدید هوشمندانه کار روزمره خودتان را ارتقاء دهید، در چشم رئیستان یک کارمند نمونه باشید، باید و نباید های کسب و کار را خوب یاد بگیرید تا زمانیکه کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

۲- مالکیت را به عهده بگیرید

بخشی از دلایلی که باعث می شود مردم از کار خودشان متنفر باشند این است که آنها حس می کنند حرفشان در شرکت برو ندارد و احساس خود مختاری نمی کنند!
حقیقت این است که شما باید پیش قدم شوید و مالکیت کارها را بر عهده بگیرید تا حرفتان برو داشته باشد. منظورم این است که، کار روزمره تان را به پروژه ی شخصیتان تبدیل کنید.یعنی تصور کنید که کارهایی که برای کارفرمای خودتان می خواهید انجام بدهید کارهای شخصی خودتان هستند و شما مالک کسب و کار هستید. اگر این کار را انجام بدهید قطعا متوجه مواردی می شوید که می توانید آن ها را اصلاح کنید. پس همین امروز این کار را بکنید، تغییرشان دهید! شاید قبلا امتحان کرده باشید اما چیزی تغییر نکرده باشد، اما یک لطف بزرگ به خودتان بکنید و یک بار دیگر این کار را امتحان کنید.
یک لیست از تمام کارهایی که در شغل فعلی تان رخ می دهد را تهیه کنید. کارهایی را لیست کنید که فکر می کنید خیلی رویایی تر و بهتر از حالت فعلی می شود انجام داد. حالا زیر هر کدام از کارها یا رویدادها، راه حل ایده آل تر را بنویسید.

به طور مثال: اگر از غیبت دیگران خسته شده اید، چگونه آن را تغییر خواهید داد؟ سوء تفاهم ها زیاد است؟ این مشکل دیگر چگونه قابل حل است؟

حالا پیشنهاد راه حل های تان به رئیستان را یک ماموریت شخصی در نظر بگیرید، نه فقط مشکلات و به او بگویید آیا در تغییر این موارد به من کمک می کنید. بعد از اینکه این حرکت باور نکردنی از طرف یک کارمند را هضم کردند، برای همیشه شکر گذار خواهند بود که یک کارمند به جای اینکه فقط از مشکلات گلایه کند در واقع ارائه کردن راه حل های مفید را مسئولیت خود دانسته است.

چرا باید این همه وقت و تلاش صرف حل کردن مشکلات موجود در کار فعلی خودتان کنید؟ برای اینکه کسب و کار خودتان هم در آینده دقیقا با همین مشکلات مواجه خواهد شد. شاید دقیقا در همان ابتدای کار نباشد، اما تقریبا می توانم تضمین کنم که هر مشکلی که شغل فعلی شما دارد، مشکل جدید و منحصر به فردی نیست و اگر هر کسب و کاری با همان مشکل مشابه روبرو شود، شرط می بندم که برای شما نیز همین طور است!
علاوه بر این ، شما این شانس را پیدا می کنید که هدایت و رهبری را بدست بگیرید. یک مورد دیگر که برای کار آفرین شدن باید آن را یاد بگیرید این است که با کمک کردن به رئیستان، شما یک متحد بسیار مهم را در اختیار می گیرید که تقریبا می توان به جرات گفت که وقتی کسب و کار جدید خودتان را راه اندازی کردید این متحد با ارزش بسیار مفید خواهد بود، برای همین این موضوع ما را به نکته بعدی می برد.

 

۳- ایجاد روابط

روابط بخش مهمی از زندگی هستند، اما در مورد کارآفرینی بخش حیاتی و جدایی ناپذیر هستند. آیا می خواهید اولین سال شروع کسب و کارتان را برای جمع کردن مشتریان دست و پا بزنید؟ البته که نه. پس بهتر است ارتباط برقرار کنید.
اگر مراحل ۱ و ۲ را به درستی انجام دادید، مسیرتان به سمت ایجاد توافق با رئیستان، که احتمالا شخصی با روابط عمومی بسیار بالا و شناخته شده است مثبت ارزیابی می شود. پس همین حالا وقت خودتان را صرف ایجاد ارتباط با همکاران و رئیستان کنید. زمانی می رسد که در موقعیت سختی قراری می گیرید، آنجاست که از خودتان برای تلاش های امروزتان تشکر می کنید.

 

افق های دور را ببینید

احتمالا به دلایلی شما هنوز بر سر کار روزمره تان هستید. این کار را برای نیاز مالی یا سرگرمی! انجام می دهید. یک دلیلی وجود دارد که شما هنوز کار روزمره تان را رها نکرده اید تا به تحقق کسب و کار یا شغل رویایی خودتان بپردازید. این موضوع را همیشه به خاطر بیاورید تا به شما انگیزه دهد. اگر لازم باشد هر ساعت یک قدم به عقب بگذارید و با دقت به افق های دور نگاه کنید.
تا جایی که امکان دارد خودتان را از فضایی که در آن هستید بیرون بکشید! و به دلیل واقعی اینکه چرا فعلا به این کار روزمره نیاز دارید خوب فکر کنید. بعد به ۳ روشی که در این مقاله گفتم خوب فکر کنید.
هر طور که شده ، به حرکت به سمت رویاهایتان ادامه بدهید، اما اجازه ندهید ایده ها و رویاهایتان سد راه آن چیزی که الان برای رسیدن به موفقیت در اختیار دارید شوند که همان کار روزمره تان باشد.
هر چقدر که انجام کار روزمره برایتان تلخ باشد، اگر با عجله کارتان را رها کنید و به سمت کسب و کار رویاییتان بروید تلخی و رنج و خسارت بیشتری را متحمل خواهید شد. پس حواستان باشد که سنجیده عمل کنید.

 

صحبت پایانی

اکثر افرادی که رویای کارآفرینی دارند و دوست دارند که یک کسب و کار برای خودشان داشته باشند شکست می خورند! برای اینکه هنوز مدیریت یک کسب و کار را به خوبی بلد نیستید و آن را تجربه نکردند. به عنوان یک دوست به شما پیشنهاد می کنم اگر می خواهید شما هم صاحب یک کسب و کار شوید حتما کار کارمندی را تجربه کنید. حتی شده بروید به شرکتی هم موضوع با کاری که می خواهید انجام دهید مشغول به کار شوید تا داشتن یک کسب و کار را به خوبی لمس کنید و سپس اقدام به راه اندازی یک کسب و کار کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.