مقالات آموزشی

چند مساله مهم که ممکن است در طراحی از یاد برده باشین

مفید بود؟
یک روز دیگر و یک وب سایت دیگر برای طراحی! شما همیشه باید اصول طراحی را در چهارچوب کاری خود داشته باشید.

یک روز دیگر و یک وب سایت دیگر برای طراحی! شما همیشه باید اصول طراحی را در چهارچوب کاری خود داشته باشید. به خاطر داشتن این اصول موجب می شود که شما دقیق تر بتوانید آن چه را می خواهید به سرانجام رسانید و به مشکلات کمتری برخورد نمایید. همانطور که می دانید طراحی تجربه کاربری در مجموع مربوط آن حسی می شود که مخاطب در بازدید از طرح شما پیدا می کند.

چگونگی عملکرد وب سایت

اما باید گفت که UX فراتر از تنها یک احساس می باشد. ما طراحان وب سایت باید آن چه را استیو جابز یکبار بیان کرده است را درک کنیم: طراحی تنها آنچه دیده می شود و آن حسی که انتقال می دهد نیست. طراحی یعنی چگونگی عملکرد. به یاد داشته باشید که این ممکن از یکی از 3 اصلی باشد که شما در UX آن را فراموش کرده اید.

شما می توانید یک طراحی بسیار زیبا شامل تصاویر، رنگ ها و طرح های فوق العاده ارائه دهید. اما هدف اصلی از ایجاد این طراحی، کاربردی بودن آن است. تمرکز خود را بر آن قرار دهید که وب سایتی کاملاً مفید و کاربردی ایجاد نمایید.

خود تبدیل به پروژه شوید

خلاقیت و موفقیت در کارهای شما نیازمند آن است که خود را در پروژه قرار دهید و به قولی تبدیل به پروژه شوید! افکار خود را به طراحیتان اختصاص دهید. چطور ممکن است که شما بتوانید بدون آن که خود یک پروژه را تجربه کنید، آن را برای تجربه کاربرتان بهینه سازی نمایید؟

حتی در نقاط ضعف نیز از خود قوت نشان دهید.

در همه حال مخاطب شما باید ارزش و قوتی را در تجربه محصول و طرح شما دریافت کند، صرف نظر از آنکه شما قادر بوده اید بهترین تکنولوژی را ارائه دهید یا خیر و یا آنکه بودجه کاملاً کافی در اختیار داشته اید یا نه. سعی کنید با وجود تمام محدودیت ها، تجربه مثبتی توسط طراحی خود به بیننده انتقال دهید. اطمینان حاصل کنید که مسیرهای وب سایت شما ساده و سریع می باشد. محتوای قوی و مفیدی ارائه دهید. تصاویر خود را مطابق با محتوای اصلی انتخاب کنید. در صورتی که محتوای مفیدی برای ارائه در اختیار ندارید، بهتر است دست نگه دارید و مطلبی را در سایت خود قرار ندهید.

مسائلی که در بالا ذکر شد، اهمیت فراوانی دارند اما متاسفانه کمتر به آن ها توجه می شود و در بیشتر مواقع از خاطر برده می شود. در این مقاله سعی داشتیم تا با یک یادآوری سریع، ذهن شما را دوباره برای استفاده از این اصول آماده کنیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.