مفید بود؟

در مقالات پیش بارها اتفاق افتاده است که از واژه کار خلاق و افراد خلاق نام برده شده باشد. در متن های گذشته به این موضوع اشاره کرده ایم که طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت یک فعالیت خلاق است

در مقالات پیش بارها اتفاق افتاده است که از واژه کار خلاق و افراد خلاق نام برده شده باشد. در متن های گذشته به این موضوع اشاره کرده ایم که طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت یک فعالیت خلاق است و نیازمند آن است که فرد دارای خلاقیت در دید و تفکر خود باشد. ممکن است برای برخی افراد این سوال به وجود آید که خلاقیت واقعاً چیست و به چه کسی خلاق گفته می شود.

هنگامی که صحبت از کلمه خلاقیت به میان می آید، ذهن ما به سمت کارهای هنری مانند نقاشی، ساخت موسیقی و شعر نویسی کشیده می شود. با وجود آنکه این فعالیت ها قطعاً خلاق می باشند، اما خلاقیت مفهوم بسیار گسترده تری دارد و شامل مهارت های زیادی می شود. خلاقیت شامل شیوه های تفکر و توانایی برقراری ارتباط با دیگران به روش های نوین می باشد که می توانند منجر به الهام گیری شوند.

برخی تصور می کنند که خلاقیت به این مفهوم است که شما باید از ذهن خلاق خود استفاده نمایید تا بتوانید به خلق چیزی بپردازید. برخی دیگر چنین فکر می کنند که خلاقیت یعنی آنکه شما به مسائل از دید جدید نگاه کنید و آن ها را از افق متفاوتی درک کنید. به جای آنکه بخواهیم خلاقیت را توصیف کنیم، بهتر آن است که به ویژگی های رایج مربوط به خلاقیت نگاهی بیاندازیم. Mihaly Csikszentmihalyi در این زمینه تحقیقات گسترده ای انجام داده است و لیستی از مواردی ارائه داده است که اغلب در ارتباط با خلاقیت می باشد.

افراد خلاق اغلب بسیار باهوش می باشند، اما در عین حال کمی ساده تر از دیگر افرادی هستند که خلاقیت کمتری دارند. این دسته از افراد ویژگی های متفاوتی را برای قوانین و آزادی، مسئولیت و بی مسئولیتی در نظر می گیرند. این افراد در دنیای واقعی زندگی می کنند آما در عین حال می توانند در تصورات و خیال نیز حرکت کنند. افراد خلاق بسیار در زمینه کار خلاق خود جدی و مشتاق می باشند. بنابراین می توان با توجه به این تعاریف چنان بیان کرد که تفاوت در شیوه درک و کسب تجربه می تواند موجب به وجود آمدن آن چیزی شود که ما از آن به عنوان خلاقیت یاد می کنیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.