مقالات آموزشی

راهکاری در خصوص تعادل رنگ وب سایتتان

مفید بود؟

وقتى مى گوییم زندگى رنگارنگ است یعنى زندگى شاد و هیجان انگیز است.رنگ ها بزاى انتقال معنى در زندگى روزانه استفاده مى شود. هر رنگ یک پیام منحصر به فرد دارد حتى زمانى که ما آن را درک نکنیم. ویژگى رنگ ها به فرهنگ و منطقه و قلمروئى که در آن زندگى مى کنیم و به آن تتلق داریم، بستگى دارد.

ایجاد تعادل رنگ در وب سایتتان

وقتى مى گوییم زندگى رنگارنگ است یعنى زندگى شاد و هیجان انگیز است.رنگ ها بزاى انتقال معنى در زندگى روزانه استفاده مى شود. هر رنگ یک پیام منحصر به فرد دارد حتى زمانى که ما آن را درک نکنیم. ویژگى رنگ ها به فرهنگ و منطقه و قلمروئى که در آن زندگى مى کنیم و به آن تتلق داریم، بستگى دارد.

از یک خیابان گرفته تا یک مراسم باشکوه، بعضى از رنگ ها پیام هاى جهانى دارند.

انتخاب درست رنک در وب سایتتان تاثیر قابل توجهى خواهد داشت.

اینکه بازدیدکنندگان شما چگونه پیام شما را درک مى کنند ، این انتخاب رنگ تاثیر مهمى دارد.

در این مقاله شما ایده هایى درباره انتخاب رنگ براى وب سایتتان خواهید یافت.

-چرخه رنگ

عموماً رنگ ها در سه حالت RGB( قرمز،سبز و آبى)، CMYK( سبزآبى،سرخابى،زرد و سیاه) و HSV( رنگ هاى اشباع شده) هستند.

هر کدام از سه حالت فول در شیوه اى خاص کاربرد دارند.اما براى زبان html همیشه بهترین حالت RGB است. رنگ ها اغلب در یک طیف نمایش داده مى شوند.طیف رنگى پایه هر رنگ را نشان مى دهد. طیف رنگى براى نقاشات و هنرمندان بسیار کاربرد دارد و با ترکیب آن مى توانند هنرنمایى کنند.

-هارمونى رنگ

هارمونى رنگ کمک مى کنند تا بتوانیم رنگ ها را بخوبى در کنار هم بچینیم. رنگ هایى وجود دارد که کنار هم و با یک نزدیکى بسیار زیاد در طیف رنگى قرار دارند. رنگ ها انتقال دهنده پیام هستند. آنها مى توانند بیان کننده احساسات باشند و نیز مى توانند نیازمندى هاى شما را اشباع کنند. رنگ هایى مانند آبى، سیاه، سبز تیره و قهوه اى به نظر مى رسد موجب کُندى و بعضاً پسرفت باشد. رنگ هاى روشن مانند زرد، سفید، قرمر و نارانجى باعث جذب نگاه مى شوند. به همین دلیل است که علاوه بر موضوع محتواى وب سایت، رنگ زمینه متن بسیار مهم است.

-ترکیب رنگ ها

حالا که به درک ابتدایى از طیف و چرخه رنگ ها رسیده اید، بیایید با هم ترکیب رنگ ها را بررسى کنیم . شما مى بایست تمامى رنگ ها را موزون کنید تا وب سایتتان زنده و جذاب باشد.

بطور کلى مى توانید رنگ ها را در ۴ دسته متفاوت که در ادامه به آنها اشاره شده است ترکیب کنید:

-رنگ هاى گرم که با بنفش شروع مى شود و به زرد مى رسد.

-رنگ هاى سرد که در طیف رنگى بین بنفش و سبز قرار دارند.

-رنگ هاى تکمیلى که در طیف رنگى مخادف هم هستند و با قرار گرفتن در کنار هم ترکیب جدیدى ایجاد مى کنند.

-رنگ هاى تک فام که از ترکیب تمام درجه هاى یک رنگ خاص ایجاد مى شود.

در طراحى وب سایت دانستن اینکه رنگ هاى انتخابى شما چه معنى دارد مهم است.شما مى دانیز که زمینه تیره با محتوا و متنى با رنگ تیره ، چشم بازدیدکننده را اذیت مى کند و این رنگ ها موجب ترک وب سایت شما مى شود.

پیش از طراحى وب سایتتان، تحقیق کنید و رنگ هایى را که در کنار هم هارمونى مناسب بوجود مى آورند بشناسید. وب سایت شما نبایز با انتخاب غلط درباره رنگ ها، پیام هاى نادرست به بازدیدکننده منتقل کند .

از هارمونى رنگ ها و ترکیب رنگ ها که نشان دهنده هویت شما و معرف کسب و کار شماست، اطمینان یابید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.