مفید بود؟

چطور به شکست در نویسندگی غلبه کنیم؟

زمانی که شکست خوردیم، باید چه کاری انجام دهیم؟

زمان هایی وجود دارد که هنرمندان (نه تنها نویسندگان) لازم است تصمیم بگیرند که می خواهند کارشان را ادامه دهند یا ترک کنند. توصیه می کنیم که کارتان را ترک نکنید. بنابراین اجازه بدهید کمی انگیزه تان را بالا ببریم تا احساس شکست در نویسندگی را درک کنید و آن را بپذیرید.
برای تبدیل به یک نویسنده ی موفق، روندی طولانی در پیش دارید.
این چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. اگرچه در برخی موارد استثناهایی وجود دارد، اما بیشتر مردم باید به سختی برای بدست آوردن آن تلاش کنند. این یک روند پیشرفت مداوم و تدریجی است که به سال ها تمرین با چندین دوره ادبی نیاز دارد.

شکست در نویسندگی، بخشی از این روند است

شنیدن این حقیقت دلسرد کننده است، اما شکست ضروری و انتقاد سازنده لازم است. تقریباً همه ی نویسندگان در مرحله ای از حرفه ی خود طرد شده اند. اما آنها شکست نخوردند؛ به این دلیل که آنها به تلاش خود ادامه داده اند. مثل هر چیز دیگری در زندگی نویسندگی نیز لحظات خوب و بدی خواهد داشت. این یک روند طبیعی است. اگر به تلاش کردن ادامه دهید و روی هدف خود کار کنید تا بهتر شوید؛ به زودی یا کمی دیرتر موفق خواهید شد. به خاطر داشته باشید تنها زمانی که تسلیم شدید؛ می بازید.
پیشنهاد می کنیم مقاله بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا

و تولید محتوای خوب را بخوانید.

همیشه موانعی وجود خواهد داشت

اهداف بسیاری وجود خواهد داشت که شما در لحظه ای که آرزو دارید به آن ها برسید، نمی توانید آن ها را بدست بیاورید؛ مشکلات خانوادگی، رویداد های غیر منتظره، بیماری ها، ناراحتی ها، اولویت های دیگر و موارد بی شمار دیگری نیز وجود دارد. آن چیزی که اهمیت دارد، این است که به خاطر داشته باشید که این اتفاقات مدام اتفاق خواهد داد. همه ی این مسائل ممکن است شما را برای مدتی از هدف هایتان دور کند، ولی شما همیشه می توانید به دنبال هدف هایتان برگردید.
وجود سنگی در مسیر شما به معنای شکست نیست. تنظیم کردن دوباره اهداف و اختصاص زمان بیشتری برای رسیدن به اهداف تان، به معنای شکست شما نیست. اگر نتوانسته اید در طول سال کاری برنامه هایی که در ذهن داشتید  را به پایان برسانید، به این معنی نیست که شما شکست خورده اید. هر روز یک فرصت تازه برای شروع دوباره نوشتن است.
درست مثل داستان های ما، اتفاقات بسیاری رخ می دهد بدون اینکه ما برای آنها برنامه ریزی کرده باشیم، ولی به این معنا نیست که شما باید تسلیم شوید. به یاد بیاورید که قبل از اینکه به شخصیت های داستان خود اجازه داده باشید تا به اهداف خود برسند، چند مشکل ایجاد کردید.

مقاله 10 راه برای متوقف کردن احساس شکست در نویسندگی را نیز بخوانید.

زمانی که احساس کردید که همه ی این ها با هم جمع شده اند تا شما را به هدفتان برسانند، با ارزش خواهد بود.

تبدیل و رسیدن به آنچه می خواهیم به زمان و صبر زیادی نیاز دارد. تعیین هدف های کوچک در زندگی شما بسیار ارزشمند است. دستیابی به اهداف کوچک به شما کمک می کند تا پایه اهداف بزرگ خود را بسازید. یک بار ممکن است پس از پایان پیش نویس داستان خود، شروع به ویرایش کنید. پس از پایان ویرایش، می توانید کار خود را به ناشران ارسال کنید. یک قدم شما را به مرحله بعدی هدایت می کند.
همین روال برای تمامی کارهای هنری صادق است. دستیابی به اهداف در محتوا نویسی نیازمند به تقسیم بندی آن به اهداف کوچک تر و انجام کار است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *