مقالات آموزشی

بررسی نکاتی درباره طراحی بنر حماسه ۹ دی

مفید بود؟

طراحی بنر

حماسه 9 دی، استفاده  متفاوت از عناصر طراحی باعث تفاوت در نوع طراحی می شود. بنرها روایت کننده یک داستان یا روایت می باشند. در حقیقت بنرها زبان روایت طراح آن می باشند. اتفاقات متنوع در سطح جامعه در زمان های مختلف نیاز به بازگویی دوباره دارند و همین باعث ایجاد خلاقیت در طراحی بنرها می شود.بنر 13 آبان و بنر 15 خرداد را می توانیم مانند طراحی بنر حماسه 9 دی در دسته بنرهای مناسبتی و اجتماعی تقسیم بندی کنیم. مهمترین نکته ای که در طراحی بنر حماسه 9 دی باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده صحیح از جزئیات برای طراحی بنر می باشد.

یکی از خصوصیات مهمی که جریان 9 دی، 13 آبان و 15 خرداد دارد مردمی بودن آن می باشد. در حقیقت جریان 9 دی در پاسخ به بی احترامی برخی گروههای نادان به جریان عاشورا و محرم بود. در سالروز ایجاد این حماسه توسط مردم نیاز به ابزاری برای بیان آن می باشد. وهیچ ابزاری کارآمدتر از طراحی بنر حماسه 9 دی نمی باشد. زمینه مورد استفاده برای طراحی بنرها با توجه به موضوع آن در نظر گرفته می شود.  در بنر های حماسه 9 دی از تصاویر رهبر انقلاب و بیانات ایشان در مورد این رویداد استفاده می کنند. با بولد کردن بخش هایی از متن اهمیت موضوع را بیشتر به بیننده القا می کنند.

 

 

بنر لایه باز حماسه 9 دی

در طراحی بنر حماسه 9 دی می توانیم نمونه های لایه باز را طراحی کنیم. استفاده از طرح های لایه باز این امکان را برای شما فراهم می آورد تا اگر مناسبت خاصی درهر سال در زمان بزرگداشت حماسه وجود داشته باشد به راحتی با تغییر در لایه ها بتوانید طرح های جدیدی ایجاد کنید. طرح های لایه باز امکان ایجاد نوآوری های جدید را برای طراح فراهم می نماید.گروه رایا مارکتینگ با بهره گیری از طراحان بسیار با تجربه آماده ارائه انواع طرح های زیبا و خلاقانه در طراحی بنر حماسه 9 دی به مخاطبان خود می باشد. نمونه هایی از طراحی های اصولی و استانداردی که  توسط این گروه انجام شده است در سایت رایا مارکتینگ قابل مشاهد می باشد.

بنر 15 خرداد

از دیگر طراحی های بنر مناسبتی، بنر 15 خرداد می باشد. هر سال برای بزرگداشت این حماسه توسط مردم و گرامیداشت یاد و خاطره افرادی که بوجود آورنده این رویداد بودند، مراسم برگزار می شود.  طراحی بنر15 خرداد  برای اطلاع رسانی مراسم و برنامه هایی است که برای این تاریخ در نظر گرفته می شود.تفاوت بنر طراحی 15 خرداد و طراحی بنر حماسه 9 دی و بنر 13 آبان  همگی در بخش جزئیات و نوع روایتی است که از هر کدام از رویدادها در نظر گرفته شده است. از آنجا که واقعه 15 خرداد با سالروز وفات بنیانگذار انقلاب اسلامی مقارن است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: مشخصاتی که در طراحی بنر عید قربان باید به آن توجه کرد

بسیاری از طراحی ها با تلفیقی از این دو واقعه انجام می شود.از رنگ های قرمز و سیاه برای زمینه طراحی  استفاده می شود و پرچم ایران به شکل های متفاوت نشان داده می شود، برای مثال در طرح زیر پرچم ایران با سه مشت که رنگ های پرچم را نشان می دهند در تصویر دیده  می شود. نوع به کاربردن جزئیات در انتقال مفهوم بنر و تاثیر آن بر مخاطب  بسیار مهم است. در کنار تصاویر از متنهایی که برگرفته از بیانات امام خمینی(ره) می باشد. استفاده می شود.

 

 

بنر 13 آبان

واقعه 13 آبان از جریانات سیاسی است که اهمیت یادآوری آن برای آشنایی نسل های متفاوت از جوانان و نوجوان در برنامه جمهوری اسلامی قرار دارد. طراحی بنر 13 آبان با توجه به جریانات سیاسی که هر سال به نوعی در کشور و در مقابله با سیاست های آمریکا  اتفاق می افتد در جزئیات متفاوت است. طراحان با توجه به برداشت های متفاوتی که می توان از این حرکت سیاسی داشت، طرح های متفاوتی را ایجاد می کنند. با نگاه یک فرد ناآَشنا به طراحی این بنر ها در سالروز این رویداد تاریخی، تمامی اتفاقات و نوع دیدگاه جامعه قابل تشخیص می باشد. اصول  طراحی لایه های متفاوت بنر 13 آبان با توجه به دیدگاه مخاطب متفاوت است . برای مثال در تصویر زیر پرچم ایران با پروانه هایی به رنگ های پرچم و در کنار آن گوشه هایی از روزنامه های زمان واقعه 13 آبان، متن بیانات رهبر انقلاب و طرحی خاص از کلمات 13 آبان به چشم می خورد. در بخشی از بنر تصویر پرچم آمریکا در آتش طراحی شده است که این تصویر برای انتقال مفهوم ضد استعماری این واقعه می باشد.

 

دانلود رایگان بنرلایه باز مناسبتی

ارائه طرح های بنر مناسبتی لایه باز شرایطی را برای طراحان بوجود می آورد تا با جزئیات برخی از طرح های خاص بهتر آشنا شوند. همچنین گاهی اوقات ممکن است در جریان طراحی یک بنر در بخش هایی با مشکلاتی از نظر نوع سایز عکس ها و متن ها و یا کیفیت رنگ ها و تصاویر مواجه باشیم. استفاده از طرح های لایه باز به خصوص در مورد بنرهای مناسبتی کمک شایانی به برطرف کردن این مشکل می نماید. دانلود رایگان بنر لایه باز مناسبتی شرایطی را فراهم می کند تا طراحان مبتدی بتوانند با بخش های متفاوت یک طراحی بنر مناسبتی بیشتر آشنا شوند.

 

نکات مهم در طراحی بنر حماسه 9 دی و بنرهای مناسبتی

موضوع طراحی بنرهای مناسبتی به گونه ای است که باید طراحی به شکل مناسبی در آن مورد توجه قرار گیرد تا نتیجه نهایی متناسب ، چشم نواز و تاثیرگذار باشد. با توجه به حساسیت طراحی در بنرهای مناسبتی باید به چند نکته مهم در طراحی بنر توجه کرد:

  • به کار گیری عناصر مناسب طراحی 

  • محل قرارگیری بنر

محل قرارگیری  و نصب بنر در طراحی اولیه آن بسیار تاثیرگذار است. ممکن است قرار باشد بنر به صورت افقی یا عمودی  نصب شود، همه این موارد در شکل طراحی اولیه تاثیرگذار است.

  • نوع متن مورد استفاده

متنی که در طراحی بنر مورد استفاده قرار می گیرد بقیه بخش های طراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر لایه های قرارگیری متن به درستی طراحی نشود نتیجه نهایی شکل مناسبی در چاپ نخواهد داشت.

  • انتخاب رنگ مناسب

کیفیت چاپ تصویر نهایی با انتخاب رنگ مناسب از سوی شما  در هنگام طراحی رابطه مستقیم دارد.

  • استفاده مناسب از اندازه های استاندارد در طراحی

  •  حفظ ترتیب به کارگیری بخش های مختلف طراحی

در طراحی قرار دادن لایه های مختلف و با ترتیب مشخص  باعث می شود تا تصویر نهایی شکل مناسب تری داشته باشد.

  • سادگی در عین زیبایی

  • قرار دادن طراحی در یک چهارچوب استاندارد

  • انتخاب مناسب و به جا از تصاویر در طراحی

  • استفاده از فرمت های مناسب متن در طراحی

دانلود رایگان بنر مشاغل

مشاغل مختلف در بخش کسب و کار تجارت برای معرفی خود به مخاطبان نیازمند ابزاری برای معرفی می باشند. بهترین ابزار معرفی بنرها و تراکت ها هستند که در سطح وسیعی از جامعه شما را معرفی می کنند. از آنجا که طراحی بنر مشاغل یک کار تبلیغاتی است شرایط طراحی با بنرهای مناسبتی متفاوت است. این بنرها از تصاویر کمتر و خلوت تری برای معرفی استفاده می کنند و گاهی فقط به یک متن تاثیرگذار بسنده  می کنند و در گوشه ای از بنر  آدرس و شرایط دسترسی مخاطب علاقمند را قرار می دهند. مهمترین نکته در طراحی بنرهای مشاغل تاثیرگذاری و جذب مخاطب برای شغل می باشد. با دانلود رایگان بنر مشاغل می توانید به راحتی از نوع کاربرد عناصر طراحی مطلع شوید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *