مقالات آموزشی

آشنایی یا کارت ویزیت رستوران کارتی اشتهاآور

مفید بود؟

طرح کارت ویزیت

رستوران شما می‌تواند حس و حال خاصی را منتقل کند؛ یک طراحی اشتهاآور جذابیت خاصی را به کارت شما خواهد بخشید. همان‌طور که می‌دانیم غذاها بسیار متنوع هستند، رستوران‌های سنتی که غذاهای اصیل ایرانی را تهیه و طبخ می‌کنند حتماً باید برای معرفی بهتر از طراحی‌های سنتی در کارت ویزیت و تمامی ابزارهای تبلیغاتی خود استفاده کنند و رستوران‌هایی غذاهای ملل را تهیه می‌کنند طراحی خاصی مربوط به خود باید داشته باشند. طراحی کارت ویزیت خاص و دارای المان‌های مربوط به رستوران‌ شما می‌تواند رونق خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

 

از علایق مردم به غذاهای مختلف و دیگر جذابیت‌های مربوط به رستوران خود در طراحی کارت ویزیت استفاده کنید، شما می‌توانید با توجه به فرهنگ کشور ما علایق مردم را شناخته و بهترین انتخاب را برای جلب توجه آن‌ها داشته باشید. در طراحی کارت ویزیت رستوران‌های سنتی می‌توان از غذاهای جذاب و اشتهاآور ایرانی استفاده کرد و برای رستوران‌های ملل از غذاهای لذیذ جذاب آن‌ها بهره برد.

طراحی یک کارت ویزیت تاثیر گذار در کسب و کار رستوران ابزاری اساسی برای بازاریابی به شمار می‌آید. طراحی خلاقانه کارت ویزیت رستوران شما، تاثیرات مهمی را بر مخاطبین می‌گذارد؛ نام تجاری شما را در اختیار مشتری قرار داده و در نتیجه او می‌تواند شما را به دیگران نیز معرفی کند. شما نیاز دارید تا در ذهن مشتریان خود جایگاهی داشته باشید، این باعث خواهد شد که آنان برای یک وعده غذایی دیگر هم بازگردند و یا برای مناسبتی خاص رستوران شما را رزرو کنند.

خوب است بخوانید: کارت ویزیت سنتی نمایانگر فرهنگ اصیل ایرانی

هدف از طراحی کارت ویزیت انتقال اطلاعات کسب و کار شما به روشی مفید برای مشتریان است، اما برای تاثیرگذاری بهتر شما باید آن را زیبا و فانتزی طراحی کنید. در مشاغلی مانند رستوران‌ها که با مشتریان بسیاری سر و کار دارید یک طراحی غیرحرفه‌ای و ضعیف به رونق کار شما کمکی نمی‌کند، شما باید این احساس را ایجاد کنید که منحصر به فرد و حرفه‌ای هستید. بنابراین نیاز شدیدی به طراحی یک کارت ویزیت به روشی خلاقانه دارید.

 

هنگامی که کارت ویزیت رستورانی را طراحی می‌کنید، باید ویژگی خاصی از آن صنعت و یا کسب و کار را در طراحی خود بیاورید. این ویژگی می‌تواند رنگ، نوع تایپ و یا حتی تصویری خاص باشد. طراحی کارت ویزیت رستوران شاید یکی از کارهای بسیار سخت و زمان‌بر باشد اما باید طراحی به شکلی به نتیجه برسد که ارزش زمانی که برای آن گذاشته شده است را بتوان مشاهده کرد.

گفتن این نکته ضروری‌ست که در کسب و کار رستوران می‌توان گفت تمام افرادی را که شما در طول روز با آن‌ها برخورد دارید می‌توانند مشتری حال حاضر و یا آینده‌ی شما باشند پس طراحی خاص و حرفه‌ای کارت ویزیت برای یک رستوران اهمیت بسیار بالایی دارد.

ویژگی‌های اساسی کارت ویزیت رستوران

کارت ویزیت رستوران نماینده کوچک و جمع و جور شماست و راهی‌ برای برقراری ارتباط با مشتریان است، بنابراین باید به بهترین نحو آن را طراحی کنید. اگر عناصر زیاد و بیش از اندازه‌ای را در طراحی کارت ویزیت رستوران خود قرار دهید، گیج کننده و خسته کننده خواهد شد و اگر عناصر استفاده شده بیش از حد کم باشند دیگر جذابیتی نخواهد داشت. در نتیجه باید تعادل مناسبی در این زمینه ایجاد کنید.

 

در ادامه به توضیح ویژگی‌هایی که باید در طراحی کارت ویزیت رستوران شما باشد خواهیم پرداخت:

جلب توجه

کارت ویزیت شما باید از هر لحاظ ممکن جلب توجه کند. امروز دامنه توجه مردم به پایین‌ترین سطوح ممکن رسیده‌است این به این معنی است که شما باید تلاش کنید تا آن را بالا نگه دارید. کارت ویزیت رستوران شما باید در چند ثانیه اول به مشتری بگوید که شما کیستید و چه نوع غذا و خدماتی را به او ارائه خواهید کرد.

جنس کارت ویزیت

جنس کارت ویزیت رستوران اولین چیزی‌ست که مشتری شما بعد از دریافت کارت و قبل از این‌که به آن نگاهی بیاندازد احساس می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که احساس خوبی به او دست خواهد داد. شما باید از موادی استفاده کنید که از جیب و یا درون کتاب نلغزد. البته با توجه به متریالی که در ساخت کارت ویزیت شما استفاده می‌شود در طراحی خود به نوع رنگ و قلم مورد استفاده هم دقت کافی را داشته باشید.

اندازه‌ کارت و انتخاب رنگ

ممکن است شما در انتخاب سایز و اندازه و رنگ کارت ویزیت خود آزادی داشته باشید، اما اگر بدون برنامه انتخاب شود و تاثیری نداشته باشد فایده‌ای نخواهد داشت. بنابراین شما باید طرح و رنگی را انتخاب کنید که بسیار جذاب باشد و اطلاعات مندرج بر آن به راحتی قابل خواندن باشند. در نهایت شما باید در اندازه کارت ویزیت رستوران خود دقت داشته باشید تا افراد بتوانند به راحتی آن را در جیب خود بگذارند و مجبور به در دست گرفتن کارت شما نباشند.

در نهایت باید گفت

امروزه کارت ویزیت به یک نیاز اساسی مبدل شده‌اند و وقتی نوبت به کارت ویزیت رستوران می‌رسد باید گفت که مردم بر اساس آن رستوران شما را قضاوت می‌کنند. اگر شما به طراحی یک کارت بسیار زیبا و حرفه‌ای نیاز دارید می‌توانید از خدمات فوق ‌العاده رایا مارکتینگ در این زمینه استفاده کنید و از داشتن کارتی زیبا و جذاب لذت ببرید.

سوالات متداول

سایز و جنس کارت ویزیت از چه لحاظ اهمیت دارد؟

می‌توان گفت اندازه کارت شما باید طوری باشد که ضمن احساس راحتی برای مشتری شما او بتواند کارت را در جیب خود بگذارد و مجبور به در دست گرفتن آن نباشد. همچنین جنس کارت ویزیت خود را باید طوری انتخاب کنید که مشتری شما بعد از دریافت کارت و قبل از این‌که به آن نگاهی بیاندازد احساس خوبی پیدا کند و از درون جیب و یا لای کتاب نلغزد.

آیا برای یک رستوران نیازی به طراحی کارت ویزیت هست؟

بله، طراحی یک کارت ویزیت تاثیر گذار در کسب و کار رستوران ابزاری اساسی برای بازاریابی به شمار می‌آید. طراحی خلاقانه کارت ویزیت رستوران شما، تاثیرات مهمی را بر مخاطبین می‌گذارد؛ نام تجاری شما را در اختیار مشتری قرار داده و در نتیجه او می‌تواند شما را به دیگران نیز معرفی کند. شما نیاز دارید تا در ذهن مشتریان خود جایگاهی داشته باشید، این باعث خواهد شد که آنان برای یک وعده غذایی دیگر هم بازگردند و یا برای مناسبتی خاص رستوران شما را رزرو کنند.

ویژگی‌های اساسی طراحی کارت ویزیت برای یک رستوران چه چیزهایی هستند؟

باید گفت اولین نکته این است که کارت ویزیت شما باید از همه لحاظ توجه مخاطب را جلب کند. پس طراحی جذاب اولین ویژگی اساسی برای طراحی شماست. دیگر نکاتی که باید در نظر گرفت رعایت مقدار اطلاعات و مواردی که بر روی کارت قرار می‌دهید و توجه ویژه به رنگ خود کارت و نوشته‌های روی آن و اندازه نوشته‌ها که کاملاً خوانا باشند. استفاده از طرحی که در نگاه اول کسب و کار شما را به مشتری معرفی کند نکته بسیار مهمی‌ست که باید حتماً در طراحی خود به آن توجه کنید.

آیا وبتو در زمینه طراحی کارت ویزیت سنتی خدماتی را ارائه می‌دهد؟

بله، با مراجعه به وبسایت رایا مارکتینگ به نشانی www.rayamarketing.com و ثبت‌نام می‌توانید برای طراحی انواع مختلف کارت‌های ویزیت از جمله کارت ویزیت رستوران ثبت سفارش کرده و از طراحی حرفه‌ای طراحان مجرب رایا مارکتینگ لذت ببرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *