مقالات آموزشی

توجه به چند ایده جدید برای شبکه ‌های اجتماعی

مفید بود؟

از زمانی ‌که تلفن ‌های هوشمند و اینترنت پرسرعت روی کار آمد، فعالیت در شبکه ‌های اجتماعی به بخشی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شد. ممکن است که ما به دلیل فعالیت ‌های کاری و یا سرگرمی در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم. هر کسی علاقه ‌مند می‌باشد تا در فضای مجازی تاثیرات مثبت و مناسبی روی مخاطبینش داشته باشد. این‌ موضوع برای افرادی که قصد دارند از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی درآمد داشته باشند بسیار پررنگ‌تر می‌باشد. ما در این محتوا تلاش داریم تا برای شما در رابطه با چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی صحبت کنیم.

این ایده‌ ها به شما کمک می‌کنند تا تاثیرگذاری فعالیت خود در شبکه اجتماعی را پررنگ‌تر کنید و راحت‌تر روی مخاطبین خودتان تاثیر بگذارید. به دلیل وجود پلتفرم‌ های مناسب در شبکه ‌های اجتماعی، در حال حاضر می‌توان با کمترین هزینه‌ ها بیشترین پیشرفت‌ ها را برای کسب ‌و کار های مجازی ایجاد کرد. دقیقاً به‌ همین دلیل است که کسب ‌و کار های کوچک و بزرگ زیادی در فضای مجازی به ‌وجود آمده‌اند. اگر به‌ دنبال چند‌ ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی هستید و می‌خواهید که از طریق این ایده‌ ها محتوا های باکیفیت‌تر و جذاب‌تر را تولید کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

پیشنهاد میکنیم در ابتدا مقاله در تولید محتوا به زبان ساده چه مواردی در نظر گرفته میشود؟ را مطالعه نمایید.

 

چرا به استفاده از ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی نیاز داریم؟

دلایل گوناگون و متنوعی وجود دارند که می‌توانند ما را مجاب کنند تا به سراغ چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی برویم. اگر فعالیت شما در شبکه‌ های مجازی تنها جنبه سرگرمی داشته باشد که هیچ، اما اگر قصد دارید که از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی درآمد داشته باشید، شرایط کمی فرق می‌کند. همان ‌طور که در پاراگراف پیش برای شما گفتیم، در حال حاضر کسب ‌و کارهای زیادی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند. برای این‌ که بتوانید در میان انبوه گسترده‌ای از این فعالان مجازی خودتان را به پیشرفت برسانید، نیاز به ایده ‌های نو و تازه دارید. تنها زمانی می‌توانید مخاطب را به سمت خودتان جذب کنید که چیزی اضافه‌تر از رقیبان خود برای ارائه داشته باشید.

به ‌همین دلیل شما نیاز به استفاده از چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی دارید تا بتوانید روند بازاریابی خودتان را تاثیرگذارتر ادامه دهید. برگ برنده در بازار رقابتی امروز در دست کسب‌ و کار هایی است که خلاقیت زیادی دارند و به ‌دنبال نوین‌ترین روش‌ های تولید محتوا هستند. مخاطبین شما در حال حاضر افراد باهوشی هستند که جذابیت محتوایی که می‌بینند برایشان بسیار مهم می‌باشد. پس برای این که چیزی که مخاطبین شما می‌خواهند را به آن‌ ها هدیه دهید، بهتر است که از ایده ‌های نو و خلاقانه برای تولید محتوا در شبکه ‌های اجتماعی بهره ببرید. هر چه ایده‌ های شما خلاقانه‌تر باشند، مخاطبین بیشتری به سمت شما جذب می‌شوند.

 

بررسی چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی

برگزاری مسابقات و دادن جوایز 

اولین مورد از لیست برخی ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی شامل برگزاری مسابقات می‌شود. هیچ ‌کس از گرفتن جایزه بدش نمی‌آید. به ‌همین دلیل شما می‌توانید از این خصیصه در مخاطبان خود استفاده کنید تا بتوانید راحت‌تر پیشرفت کنید. به ‌عنوان مجوز ورود به مسابقه شما می‌توانید قوانین گوناگونی را وضع کنید. برای مثال دنبال کردن صفحه، لایک یک پست، فرستادن پست شما برای دوستان و … جزو اقدامات پرطرفدار هستند. هنگامی ‌که شما از مخاطبین خود می‌خواهید این کار ها را انجام دهند، آن ‌ها را تشویق می‌کنید تا پیج شما را تبلیغ کنند. در ادامه می‌توانید با قرعه‌کشی یا با استفاده از روش‌ ‌های دیگر به مخاطبین خودتان جایزه بدهید و کاری کنید تا مخاطبین بیشتری شما را دنبال کنند‌.

البته شما باید با توجه به هدفی که مد نظرتان می‌باشد به برگزاری مسابقه بپردازید. برای مثال اگر می‌خواهید دنبال کنندگان صفحه خود را بیشتر کنید، می‌توانید از مخاطبین خود  بخواهید تا پست ‌های شما را به دوستانشان بفرستند. یا  اگر به ‌دنبال فروش بیشتر محصولاتتان هستید، می‌توانید به افراد بگویید که برای مثال با خرید دو عدد از محصول شما، یک عدد جایزه می‌گیرند. جشنواره ‌های این‌ چنینی و ارائه تخفیفات تا حد بسیار زیادی می‌توانند به پیشرفت کسب‌ و کار شما کمک کنند. به ‌شرط این ‌که به ‌صورت اصولی و برنامه ‌ریزی ‌شده از آن ‌ها استفاده کنید.

 

به تبلیغ محتوا های تولید شده خود بپردازید

مورد دیگری که می‌تواند به ‌عنوان یک ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد، تولید محتوایی برای تبلیغ محتوا پیشین می‌باشد. شما ممکن است که محتوا های گوناگونی مانند یک ولاگ، مقاله، ویدئو،  پادکست و … را تولید کرده باشید. اگر محتوایی که تولید کردید حجم اطلاعات زیادی دارد، می‌توانید بخش‌ هایی از آن را استخراج کنید و به تبلیغ محتوا با بخش مورد نظر بپردازید. قاعدتاً شما باید بخشی از محتوای مدنظر خود را استخراج کنید که می‌دانید تاثیرگذاری خوبی روی مخاطب دارد و می‌تواند باعث جذب افراد شود. با این کار در واقع شما یک کلیت را از محتوا خود به نمایش می‌گذارید و همین موضوع می‌تواند باعث شود تا افراد راحت‌تر جذب محتوای شما شوند‌.

توجه کنید که شما می‌توانید این قطعه کوچک از محتوای تولید شده خودتان را در بستر های گوناگونی به اشتراک بگذارید و آن را در شبکه‌ های اجتماعی متفاوت در اکانت های خودتان منتشر کنید. این اقدام هم شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد و هم باعث می‌شود شانس دیده شدن محتوای شما بیشتر شود. در واقع شما با این کار مخاطب را تحریک می‌کنید تا محتوای شما را مشاهده کند. علاوه‌ بر این موضوع، استفاده از یک تکه کوچک از محتوا باعث می‌شود تا مخاطبین شما نیز روند به ‌اشتراک ‌گذاشتن آن را راحت‌تر طی کنند. اگر محتوایی که شما تولید کرده‌اید جذاب باشد، مخاطبین آن را در حجم بالا برای دوستانشان می‌فرستند.

خودتان را به یک شنونده خوب تبدیل کنید 

از دیگر مواردی که می‌تواند در لیست چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی مورد بررسی قرار بگیرد تبدیل شدن به یک شنونده خوب می‌باشد. شما برا این‌ که به جذب مخاطبین بپردازید، باید به نیاز های مخاطبین اهمیت دهید و تلاش کنید تا این نیاز ها را محترم بشمارید. این ‌که شما به تعامل با مخاطبین بپردازید و به سخنان آن ‌ها گوش دهید، می‌تواند یکی از تاثیرگذارترین ابزار ها برای جذب مخاطب باشد. شما می‌توانید نشست ‌های گوناگونی را برگزار کنید و از طریق روش‌ های متفاوتی با مخاطبین خود صحبت کنید و به سوالات آن‌ ها پاسخ دهید. این کار می‌تواند هم به شما کمک کند تا راحت‌تر با مخاطبان ارتباط بگیرید و هم روند اعتماد سازی را راحت تر کند.

همه ما دوست داریم که شنیده شویم. شما با گوش دادن به مخاطبین خودتان در واقع این نیاز مهم را برطرف می‌کنید. هنگامی ‌که شما به مخاطبان خود گوش می‌دهید، یک ارتباط مثبت و دوستانه را پایه‌ریزی می‌کنید. این ارتباط مثبت با خود وفاداری را به‌ همراه دارد. در نهایت وفاداری باعث می‌شود تا مخاطبین خودشان را به شما مدیون بدانند و همواره شما را دنبال کنند. پس شما می‌توانید از این ایده به‌ عنوان یک ابزار کاربردی و شگفت‌انگیز بهره ببرید تا روند پیشرفت خود را راحت‌تر کنید.

 

 

با فعالان در زمینه تخصصی خود همکاری کنید 

مورد دیگری که می‌تواند به‌ عنوان یک ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی شناخته شود، همکاری با فعالان در زمینه تخصصی میباشد. شما به‌ عنوان یک فعال فضای مجازی به‌ هر حال در زمینه خاصی مشغول به کار هستید. به ‌طور قطعی افراد دیگری نیز وجود دارند که در زمینه‌ای مشابه تخصص شما در حال فعالیت هستند. برای این‌ که بتوانید روند پیشرفت خود را تسریع ببخشید، می‌توانید با این افراد همکاری داشته باشید. نوع همکاری شما براساس شبکه اجتماعی که در آن درحال فعالیت هستید متفاوت می‌باشد. برای مثال اگر شما در instagram فعالیت می‌کنید، می‌توانید پیج فرد مورد نظر را استوری کنید و از او نیز بخواهید تا پیج شما را استوری کند‌. در این شرایط میزان بازدید های شما بیشتر  می‌شود.

علاوه ‌بر این موضوع، شما می‌توانید همکاری خود را فراتر نیز ببرید. همچنین میتوانید به همکاری با یکدیگر بپردازید و این ‌موضوع باعث می‌شود تا دنبال کنندگان شما بیشتر شوند. به ‌طور کلی با این اقدام شما هم میزان دنبال کنندگان خود را افزایش میدهید و هم نکات جدیدی را یاد میگیرید. مطمئن باشید که همکاری با این افراد به نفع شماست و علاوه ‌بر افزایش درآمد برای شما، می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی روی فعالیت شما داشته باشد.

ولاگ منتشر کنید 

ولاگ ها دردنیای امروز یکی از پرطرف‌دارترین انواع محتوا هایی می‌باشند که ترند شده‌اند. پس از دیگر مواردی که می‌تواند به ‌عنوان یک ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی در نظر گرفته شود طراحی ولاگ می‌باشد. در ولاگ شما یک دوربین به دست خود می‌گیرید و با استفاده از این دوربین تمام فعالیت ‌های روزمره خود را به اشتراک می‌گذارید. شاید در دید اول این کار اصلا تاثیرگذار به ‌نظر نرسد، اما صبر کنید؛ تاثیر ولاگ تنها به سرگرم کردن مخاطب خلاصه نمی‌شود. مخاطبین شما به ‌دنبال افرادی هستند که زندگی شخصی پرباری دارند. شما باید در ولاگ خودتان به ‌صورت کاملاً صادقانه در رابطه با زندگی شخصی و روند انجام فعالیت های خود صحبت کنید.

سعی کنید در ولاگ خود در رابطه با تخصص خود اطلاعاتی را ارائه کنید و از خودتان تعریف کنید. هیچ محدودیتی در زمینه تعریف کردن از توانایی‌ های واقعی برای شما وجود ندارد. پس سعی کنید تا آنجا که می‌توانید خودتان یک فرد متخصص نشان دهید و در کنار این‌ موضوع تلاش کنید تا احساس خوبی را به مخاطب خود انتقال دهید و روحیه آن ‌ها را بالا ببرید. اجازه دهید مخاطبین شما متوجه شوند که شما نیز درست مانند آن‌ ها هستید و تنها توانسته‌اید با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر به موفقیت برسید‌. این‌ موضوع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد حس خوب در مخاطب شما داشته باشد.

از تجربیات تاثیرگذار خود بگویید

گزینه دیگری که می‌تواند به‌ عنوان یک ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی شناخته شود، صحبت در رابطه با تجربیات شخصی و البته بامزه شما می‌باشد‌. با بیان خاطرات شما هم اطلاعات و تجربیات سازنده خود را به مخاطبین انتقال می‌دهید، و هم آن‌ ها را سرگرم می‌کنید. چه چیزی بهتر از این؟! نکته‌ای که باید به آن دقت نمایید این است که قدرت روایت گری خودتان را بالا ببرید تا بتوانید به‌ صورت تأثیرگذارتری خاطرات خود را بازگو کنید.

 

استفاده از خدمات تولید محتوا

ما در این محتوا لیستی از چند ایده نو برای شبکه ‌های اجتماعی را ارائه کردیم. شما می‌توانید با خلاقیت خودتان ایده‌ های تازه‌تر و متفاوت‌تری را برای مخاطبین خود داشته باشید. هرچه ذهن خلاق تری داشته باشید، قدرت شما برای تهیه ایده‌ های تاثیرگذار بیشتر می‌شود. در حال حاضر مخاطبین شما به ‌دنبال نکات تازه، سرگرم‌کننده و سازنده هستند. شما باید با توجه به این سه فاکتور تلاش کنید  تا مناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین اطلاعات را برای مخاطبین خودتان آماده کنید‌. اگر به ‌عنوان یک فعال مجازی به ‌دنبال شرکت خدمات ‌دهنده هستید که کار تولید محتوا  شما را انجام دهد، می‌توانید از خدمات شرکت رایا مارکتینگ استفاده کنید. در شرکت رایا مارکتینگ شما میتوانید انواع گوناگون محتوا در قالب های مورد نظر را سفارش دهید و منتظر بمانید تا محتوا ها را با کیفیت بسیار بالایی تحویل بگیرید. اگر قصد دارید که بیشتر در رابطه با این سایت اطلاعات کسب کنید، می‌توانید مقالات مربوط به تولید محتوا در این سایت را مطالعه کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.