مقالات آموزشی

توجه به پاک شدن اکانت های طنز و سرگرمی با میلیون ها فالوور توسط اینستاگرام

مفید بود؟

اینستاگرام با اکانت های طنز و سرگرمی که اصطلاحا به آنها اکانت های Meme گفته می شود به شدت برخورد می کند که این اکانت ها صرفا پست های طنز و سرگرمی (شامل گیف، تصاویر، ویدیوهای کوتاه، کپشن های شوخی با فرهنگ و قومیت) به اشتراک می گذارند. برخی از این اکانت ها که میلیون ها فالوور جمع کرده اند توسط اینستاگرام حذف شده اند.

ده ها اکانت که روی هم رفته بیش از 30 میلیون فالوور دارند بدون هیچ هشداری حذف شدند. حذف اکانت های طنز و سرگرمی دائمی هست و در نتیجه کاربران این صفحات نباید هیچ امیدی برای بازگردانده شدن اکانت های خود داشته باشند.

این اتفاق تا جایی سر و صدا به پا کرد که رپر معروف آمریکایی به نام Lil Nas X هم به خبر حذف اکانت های طنز و سرگرمی توسط اینستاگرام واکنش نشان داد.

طبق گزارشات خبری متعدد مشخص شد که حتی برخی کاربران درآمد سالانه 30 هزار دلاری از طریق همکاری با این اکانت ها کسب می کردند و از این طریق خرج تحصیل خود را در کالج در می آوردند.

اما سخنگوی شرکت فیسبوک در رابطه با واکنش کاربران این صفحات، به گزارشگران گفت که این اکانت ها به دلیل انجام چندین تخلف و نقضِ قوانین و سیاست های کاری اینستاگرام حذف شدند.

قبل از این اتفاق، اینستاگرام تغییرات جدیدی در سیاست های حذف اکانت خود ایجاد کرده بود و طبق آن این شرکت این اختیار را داشت تا در صورت مشاهده برخی تخلفات و تکرار آنها در طی یک بازه زمانی مشخص، اقدام به حذف این صفحات کند.

 

براساس تاریخ حذف اکانت های طنز و سرگرمی، این احتمال می رود که پاک شدن اکانت های ذکر شده در چارچوب تغییر سیاست های کاری اینستاگرام بوده است.

در هر صورت، این اتفاق باعث شد که راه اندازی یک کسب و کار صرفا بر روی یک شبکه اجتماعی امری کاملا ریسکی تلقی شود و کسانی که زمانی موفقیت و درآمد خوبی از این پلتفرم شبکه اجتماعی داشتند اکنون دوران بسیار سختی را بگذرانند.

مشارکت ارگانیک در پست ها، مشارکت اسپانسری در پست ها و غیره ممنوع شده و اینستاگرام در حال توسعه تست جدید خود بر روی این پلتفرم مبنی بر مخفی کردن تعداد لایک های ثبت شده برای پست های مختلف است.

پیشنهاد میکنیم مقاله

اینستاگرام روی حالت جدید ‏Layout‏ برای استوری ها، بومرنگ های جدید و غیره کار می کند

را مطالعه نمایید

در حال حاضر اینستاگرام بدون هیچ گونه هشدار یا اطلاع قبلی در حال حذف اکانت های طنز و سرگرمی است و در نتیجه صاحبان این صفحات فرصت ثبت درخواست تجدیدنظر هم ندارند. البته از یک منظر هم که نگاه کنیم هیچ مشکلی ندارد چون اینستاگرام مختار است تا هر کاری که مایل است با پلتفرم خود انجام دهد.

برخلاف وب سایت که یک دارایی شخصی محسوب می شود، افراد هیچگونه مالکیتی روی صفحات اجتماعی خود ندارند به همین دلیل اینستاگرام می تواند جلوی دسترسی به صفحات را بگیرد، آنها را به حالت تعلیق درآورده یا برای همیشه آنها را حذف کند.

به نظر می رسد که دوران بلاتکلیفی پیش روی افرادی است که صاحب اکانت های طنز و سرگرمی هستند و بخش بزرگی از درآمدشان وابسته به این شبکه اجتماعی است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.