مقالات آموزشی

توضیحاتی در خصوص الکسا و بررسی ارتقای رتبه

مفید بود؟

سایت الکسا نامی آشنا برای افرادی است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند. این سایت اخیراً در پیامی اعلام کرده است، قصد دارد به زودی خود را از خدمت‌رسانی بازنشست کند. بدین ترتیب افرادی که از این ابزار مهم جهت سئوی سایت خود بهره می‌برند، باید به فکر جانشینی برای آن باشند.

در این شرایط که الکسا دیگر قادر به ارائه خدمت نیست، استفاده از جایگزین سیمیلار وب را می‌توان به عنوان ابزاری حرفه‌ای به جای الکسا معرفی کرد. سئوکاران با استفاده از این ابزار می‌توانند به بیشتر دیده شدن سایت خود کمک کنند و رتبه آن را ارتقا دهند.
در  این مقاله قصد داریم شما را با سیمیلار وب و امکانات و قابلیت‌های آن بیشتر آشنا کنیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

الکسا چیست؟

سایت الکسا به عنوان ابزاری مفید و حرفه‌ای، در اختیار افرادی بود که در دیجیتال مارکتینگ فعال بودند. بدین معنا که با استفاده از این سایت قادر بودند کسب و کار خود را توسط سئو ارتقا دهند. همچنین این ابزار کمک می‌کرد که از طریق کلمات کلیدی، سایت پر بازدیدی داشته باشند.
اما اخیراً که سایت الکسا خبر کناره گیری خود را اعلام کرده است، کاربران خود را به فکر واداشته که جایگزینی برای آن انتخاب کنند. جایگزین سیمیلار وب از بهترین ابزارها است که می‌توان به جای الکسا از آن استفاده کنند.

دلایل عدم محبوبیت الکسا در مقابل سیمیلار وب

لازم به ذکر است که از منظر متخصصان سئو، همواره سایت الکسا در مقابل سیمیلار وب از محبوبیت کمتری برخوردار بود. بدین ترتیب اغلب متخصصان دیجیتال مارکتینگ، ترجیح می‌دهند به جای الکسا از جایگزین سیمیلار وب استفاده کنند. دلایل آن را در ادامه شرح می‌دهیم.
اولین دلیل این است که سایت الکسا دارای سیستم آمار و اطلاعات ضعیفی است. بدین معنا که در کار هیچ‌گاه نمی‌توان به آمار ارائه شده توسط الکسا اعتماد کرد. زیرا اطلاعات داده شده توسط آن، با آنچه در واقعیت وجود دارد، مغایر است.

 ارتقای رتبه

علت دیگر این است که اگر فردی بخواهد الکسا خدمات کامل به او ارائه کند، باید هزینه‌های گزافی را برای تهیه اکانت آن تقبل کند. زیرا الکسا به افرادی که دارای اکانت نیستند، خدمات را به صورت ناقص ارائه می‌کند؛ بنابراین امکان اینکه کسی بتواند این هزینه‌ها را بپردازد، بسیار کم است.

 

و در نهایت آخرین دلیل این است که در الکسا، هر وب‌سایتی که بابت ارتقای رتبه، پول پرداخت کند، می‌تواند شرایط خود را در بین رتبه‌ها بهبود ببخشد. بدین معنا که افراد با تقلب و پرداخت پول بیشتر می‌توانند جایگاه خود را در گوگل بالا ببرند و سایت خود را پربازدید نشان دهند؛ بنابراین چنین سایتی را نمی‌توان معتبر و قابل اعتماد به شمار آورد.

جایگزین سیمیلار وب چیست؟

سیمیلار وب را می‌توان ابزاری برای کمک به متخصصان سئو به شمار آورد. دلیل اینکه به جای الکسا، جایگزین سیمیلار وب را استفاده می‌کنند، این است که با استفاده از آن بتوانند میزان بازدید از سایت را به طور کامل تحلیل و بررسی کنند.
علاوه بر این، سئوکاران می‌توانند با این کار، ترافیک و رتبه سایت خود را بالا ببرند و همچنین با رتبه رقبای خود مقایسه کنند. این امکان برای افرادی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

توسعه کسب و کار 

زیرا با این اطلاعات می‌توانند رقبای خود را شناسایی کنند و بازار را به سمت خود هدایت نمایند. علی‌الخصوص زمانی که کسب و کاری نوپا شروع به کار کرده است، نیاز مبرمی دارد که این داده‌ها را به دست بیاورد و بتواند از آن‌ها به عنوان ابزاری برای توسعه کسب و کار خود بهره ببرد.

امکانات و ویژگی‌های سیمیلار وب

اگر شما نیز قصد دارید جایگزین سیمیلار وب را در کسب و کار خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه مبحث ما را همراهی نمایید تا با امکانات و خدماتی که این ابزار ارائه می‌کند، بیشتر آشنا شوید.

تعداد بازدیدهای اخیر

زمانی که به سایت سیمیلار وب مراجعه می‌کنید نموداری برای شما نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید تعداد بازدیدهایی که در 6 ماه اخیر از یک سایت شده است را مشاهده نمایید.
مزیتی که این روش دارد این است که با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط سیمیلار وب، می‌توان میزان ترافیک سایت‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد و برای جذب بازار به رقابت پرداخت. خصوصاً کسب و کارهای نوپا که کم تجربه نیز هستند، برای توسعه کسب و کار خود به دریافت این اطلاعات نیاز دارند.

امکان مشاهده ارجاعات

در قسمت ارجاعات یا Referrals می‌توان وب‌سایت‌هایی را مشاهده کرد که از طریق آن‌ها، سایت شما پربازدید شده است. یا به عبارت دیگر سایت‌هایی را نمایش می‌دهد که کاربرانی از طریق سایت آن‌ها، وارد وب‌سایت شما شده‌اند.
نتایج ارجاعات همیشه برای سئوکاران جذاب بوده است. زیرا از این طریق می‌توانند سایت‌هایی را بیابند که ترافیک زیادی را به وب‌سایت آن‌ها روانه کرده‌اند. مدیریت این ترافیک و بازدید، می‌تواند رتبه وب‌سایت را بالا ببرد.

امکان مشاهده کلمات جستجو شده

زمانی که سئوکاران شروع به کار می‌کنند، لازم است تعدادی کلمات کلیدی طراحی کنند تا توسط آن کلمات، بازدید بیشتری بگیرند. برای طراحی کلمات کلیدی، می‌توانند از امکان مشاهده کلمات جستجو شده در سیمیلار وب استفاده کنند.
در سیمیلار وب بخشی وجود دارد که در آن کلماتی که افراد بیشتر جستجو کرده‌اند را ارائه می‌دهد. با استفاده از این لیست، متخصصان سئو می‌توانند سلیقه کاربران را بشناسند و کلمات کلیدی خود را با کلماتی که افراد بیشتر جستجو می‌کنند، هماهنگ سازند.

تحلیل شبکه‌های اجتماعی 

زمانی که کسب و کاری راه اندازی می‌شود، لازم است علاوه بر وب‌سایت، در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز فعالیت کند تا بتواند ترافیک بالایی دریافت کند. در بخشی از سیمیلار وب این امکان وجود دارد که اطلاعاتی از ورودی کاربران از شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه می‌شود.

در نتیجه سئوکاران از این طریق متوجه می‌شوند که از کدام شبکه اجتماعی، کاربران بیشتری به وب‌سایت آن‌ها ارجاع داده شده‌اند. با استفاده از این اطلاعات می‌توانند بر بخش‌های مورد نیاز تمرکز بیشتری کنند و برای بازاریابی از این طریق تلاش کنند.

شناخت مخاطبین و سلایق آن‌ها

متخصصان سئو باید در شناخت شخصیت‌های متفاوت که از سایت بازدید می‌کنند، متبحر باشند. بدین ترتیب با شناخت علایق و سلایق آن‌ها می‌توانند زمینه را طوری آماده کنند تا بتوانند آن‌ها را به سوی بازدید از سایت جذب نمایند.

در این راه، سیمیلار وب به کمک آن‌ها آمده است. به این صورت که در بخشی از سایت، موردی طراحی شده است که با تحلیل رفتار کاربران، علایق و سلایق آن‌ها را شناسایی و ثبت کرده است.

جمع بندی

با مطالبی که در این مقاله بیان شد، متوجه شدیم که با کناره گیری سایت الکسا و مطرح شدن جایگزین سیمیلار وب، سئوکاران از ویژگی‌ها و امکانات بیشتری برخوردار شدند. زیرا با کمک این ابزار، آن‌ها می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌های سرسام آور به سهولت فعالیت کنند.

همچنین امکانات و اعتباری که در سیمیلار وب وجود دارد، هرگز در الکسا نمی‌توان یافت. سیمیلار وب از جوانب مختلفی به یاری سئوکار می‌آید تا او بتواند به شناخت رقبایش بپردازد و نحوه بالا بردن ترافیک سایت را بررسی کند.

اگر شما نیز به عنوان صاحبان کسب و کارها و یا به عنوان سئوکار، به استفاده از similarweb متمایل شده‌اید، از حالا موفقیت شما را تبریک می‌گوییم. به این دلیل که با استفاده‌ی صحیح از این ابزار کاربردی، می‌توانید به طور قطعی در کسب و کار خود موفق شوید و رتبه سایت خود را به طور چشمگیری ارتقا دهید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.