مقالات آموزشی

اصطلاحات اساسی در خصوص طراحی وب سایت

مفید بود؟
در این مقاله قصد داریم تا با معرفی اصطلاحات اولیه برای طراحی وب شما را بیشتر با روند و تعاریف موجود در زمینه طراحی صفحات آنلاین آشنا نماییم.

وب سایت چیست؟

وب سایت شامل صفحات وب (web page) بوده و یک آدرس سایت آن را معرفی می نماید که از آن به عنوان Domain یا دامین یاد میشود. وب سایت ها از طریق اینترنت قابل دسترسی بوده و اغلب شامل طراحی، عکس و اطلاعات و اخبار در مورد موضوعی خاص میباشند.

دامین

دامین یا آدرس سایت نامی منحصر به فرد برای هر وب سایت میباشد که از طریق آن میتوان وارد صفحات یک وب سایت شد.

صفحه استاتیک

صفحاتی از وب که محتوای آن استاتیک و ثابت بوده و برای تمامی کاربران و مخاطبین به یک شکا نشان داده میشوند.

صفحه داینامیک یا پویا

صفحاتی که اطلاعات و محتوای آن متغییر میباشد و میتوان در آن اطلاعات و مطالبی را وارد کرد. کدنویسی و برنامه نویسی این دسته از صفحات وب به صورت ویژه و خاص میباشد.

صفحه اصلی (Home page)

اولین صفحه ای که با وارد کردن آدرس سایت در مرورگر خود به آن منتقل خواهید شد. این صفحه دارای لینک هایی میباشد که اغلب وارد دیگر صفحات وب سایت شما میشوند. همچنین محتوای اصلی وب سایت شامل اخبار جدید و محتوای جدید سایت نیز در این صفحه قابل مشاهده میباشند.

سایت فلش

وب سایتی که طراحی آن توسط برنامه فلش انجام شده است و اغلب ظاهری بسیار جذاب و گیرا دارد. در چنین سایت هایی انیمیشن و تصاویر زیادی دیده میشود. اما چنین وب سایت هایی برای موضوع سئو کارآمد نمی باشند.

HTML

زبان اصلی برای کدنویسی طراحی وب سایت و قالب بندی سایت میباشد. در صورتی که طراح با HTML آشنایی نداشته باشد ممکن است طراحی بسیار اصولی و دقیقی نداشته باشد. اگر کدنویسی HTML برای یک سایت به خوبی و درستی انجام گیرد تأثیر بسیار مثبت و خوبی بر سئوی سایت خواهد داشت.

CSS

وسیله و ابزاری مناسب به منظور طراحی گرافیکی و جذاب تر صفحات وب سایت. استفاده از این ابزار ساده تر از کد نویسی HTML بوده و بسیار در مدت زمان طراحی سایت صرفه جویی خواهد کرد. زیبایی های گرافیکی در یک وب سایت را بسیار راحت تر میتوان در CSS به انجام رساند.

جاوا اسکریپت

ابزاری که میتوان از آن به عنوان جایگزین مناسبی برای فلش استفاده کرد. جاوا میتواند مشکلات مربوط به سئو برای سایت های فلش را از میان بردارد و موتورهای جستجو قادر به امتیاز دهی به آن میباشند.

سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا Search Engine Optimization به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که توسط طراحان وب سایت و یا صاحبین وب به اجرا در می آید تا امتیاز سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل بالا رود. روند سئو میتواند بسیار پیچیده باشد و شامل بخش های بسیار زیادیست. در رابطه با سئو مقالات زیادی وجود دارد که بخش های مختلف آن مانند سئوی محتوا، سئوی وب سایت، سئوی طراحی و بسیاری موارد دیگر مورد بررسی قرار گرفته اند.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به مجموعه کلماتی گفته میشود که مرتبط با موضوع اصلی محتوای یک سایت میباشند و در متن ذکر شده اند. استفاده درست از کلمات کلیدی در یک وب سایت به شدت میتواند به امتیاز وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند.
 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.