مقالات آموزشی

بررسی چند مورد برای ساختار محتوا وب سایت شما

مفید بود؟

محتوا بخشى ضرورى از یک وب سایت است.همه صاحبان وب سایت ها علاقه دارند سریع از هر عنصر دیگرى ، بتوانند از طریق محتوا، بازدیدکنندگان را بسوى خود جلب کنند.

ساختار محتوا براى وب سایت شما

چرا محتوا؟

محتوا بخشى ضرورى از یک وب سایت است.همه صاحبان وب سایت ها علاقه دارند سریع از هر عنصر دیگرى ، بتوانند از طریق محتوا، بازدیدکنندگان را بسوى خود جلب کنند.

وب سایت شما با کلمات کلیدى و محتوى شما که دربردارنده این کلمات کلیدى است ، جست و جو مى شود.

مطالب تازه ، موتورهاى جست و جو و بازدیدکنندگان را جذب مى کند.

-از کجا مى توانم مطالب خوب را دریافت کنم؟

تقریباً همه ما از نوشتن لذت مى بریم.نوشتن چیزى نیست که مهارت خاصى بخواهد.اگر شما در زمینه خاصى دانش و علم داریز، شما مى توانید محتواى مطالب وب سایتتان را بنویسید.اما اگر فکر مى کنید حتى تخصصى در رشته خاصى ندارید ، اینترنت مطالب بسیارى را برایتان فراهم کرده است.با جست و جو مى توانیز اطلاعات خود را در رشته خاصى بالا ببرید و مطالب مورد نیازتان را جمع آورى کنید و محتوى سایت خود را بسازید.

-مطالب تازه

اگر مطالبى غیر از مطالب و متن مرتبط با نوع فعالیت سایت و نیز کسب و کارتان بنویسید، کارى عبث انجام داده اید. علاوه بر ارائه مطالب به روز و تازه ، مى بایست مطالب و اطلاعاتى مرتبط روى سایت قرار داد.

اخبار، داستان هاى جدید، مقاله هاى جدید، خدمات، محصولات و هر نوع گواهى نامه مرتبط با کسب و کارتان را در سایت قرار دهید. مى بایست با ارائه مطالب مرتبط حس اعتماد را در میان کاربران و نیز موتورهاى جست و جو ایجاد کنید.

-آزادانه عمل کنید

شما مى توانید امور محتوى خود را به یک نوبسنده حرفه اى بسپارید و این کاملاً اختیارى است.

ولى در نظر داشته باشید وب سایت شما یک وب سایت پژوهشى و یا تحقیقاتى نیست که بخواهید آن قدر تخصصى وارد عمل شوید.

اطمینان پیدا کنید که مطالب شما خلاصه و در عین حال شفاف، دقیق و مفید باشد.

-بخش ” پرسش و پاسخ هاى متداول” را ایجاد کنید.تولید FAQ

این یک قالب جدید از تولید محتواست .

برخى از پرسش و پاسخ هاى متداول را گردآورى کنید و آن ها را در سایتتان قرار دهید و از بازدیدکننده بخواهید که نظر خود را درباره آن بیان کند.همچنین مى توانید از بازدیدکنندگانتان با توجه به نوع پرسش و پاسخ ها، درخواست هاىی داشته باشید.

با این روش شما مى توانید براى داشتن محتوایى گیرا و جذاب، اطلاعات خوبى به دست بیاورید.

-انجمن هاى آنلاین

با هر موضوع و سوژه اى، بى نهایت انجمن در اینترنت وجود دارد. تلاش کنید انجمن مخصوص بخودتان را بسازید.

اینگونه خواهید توانست محتوى خود را با توجه به شرکت کنندگان و اعضاى انجمن تان کیفى تر کنید. این شیوه هوشمندانه ترین شیوه براى ایجاد ترافیک نیز کاربردى است.

-وبلاگ ها

وبلاگ ها بهترین شیوه براى ایجاد محتوا براى وب سایتتان مى باشند. براى وب سایتتان یک وبلاگ تجارى بسازید و برخى از مطالب و محتوا را در آن وبلاگ قرار بدهید. اینگونه بازدیدکنندگان اطلاعات بیشترى کسب مى کنند و شما رکورد جدیدى ثبت مى کنید. وبلاگ ها به شما کمک مى کنند تا ایده و طرح هاى جالبى را در کسب و کارتان ارائه کنید.

-پنل پیام رسانى

بسیارى از موتورهاى جست و جو ، بُرد پیام وسانى نیز ارائه مى کنند. اگر شما از ترافیک خوبى برخوردار باشید، ایده پنل پیام رسانى مى تواند براى شما بسیار کاربردى باشد.بازدیدکنندگان مى توانند نظر هود را ثبت کنند. در وب سایتتان سوالات خود را بپرسند و …

-اتاق هاى گفت و گو یا همان چت روم !

گرجه اتاق هاى گفت و گو مرجع غنى از محتوا هستنز اما آن نیازمند یک ترافیک بسیار بالاست.شما براى ایجاد یک اتاق گفت و گو مى بایست .

براى ایجاد یک اتاق گفت و گو مى بایست بازدیدکنندگان بى شمارى داشته باشید.

اما اگر ترافیک خوبى ثبت کنید مى توانید از اتاق گف و گو بهره مند شوید که قطعاً به تبع آن مطالب و محتوى خوبى برایتان به همراه خواهد داشت.

-چقدر به محتوا نیاز دارم؟

قطعاً شما به صدها صفحه محتوا نیاز ندارید. درباره محصولات و یا خدمات خودتان محتوایى خلاصه و مفید تهیه کنید. از آنجا که محتوا نخستین منبع براى جذب بازدیدکننده است، پس محتوایى آگاهى دهنده در وب سایت خود را داشته باشید.اینجا هیچ چیز به جز کیفیت اهمیت ندارد.

چهار خط کوتاه اما آگاهى دهنده و شفاف بیش ازیک پاراگراف طولانى روى بازدید کننده تاثیر خواهد داشت.

در هنگام نوشتن محتوا، همه چیز به بازدیدکنندگان و اینکه چگونه به محتواى شما دست یابند بستگى دارد . از این رو درباره میزان و حجم مطالب و محتوى وب سایت خود، طبق ذائقه بازدیدکننده تصمیم بگیرید.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.