مقالات آموزشی

بررسی نکاتی در خصوص طراحی بنر قرآنی

مفید بود؟

طراحی بنرهای مناسبتی و دینی با طراحی بنرهای تبلیغاتی در جزئیات تفاوت های بسیاری دارد. در یک بنر مناسبتی یا مذهبی به کارگیری عناصر هنری و گرافیکی متناسب با موضوع تغییر می کند. و شخص طراح باید علاوه بر شناخت اصول طراحی به نحوه استفاده از آنها نیز آگاه باشد. در بسیاری از موارد از بنرها برای اطلاع رسانی فعالیت ها و برنامه های خاصی استفاده می شود.

برای مثال طراحی بنر قرآنی که برای مسابقات قرآن و یا محفل هایی که برای این موارد در نظر گرفته می شود. طراحی بنر قرآنی با استفاده از طرح و تصاویر عکس قرآن، آیات قرآن، وکتور گل و مرغ، رحل قرآن در کادرهای اسلیمی  انجام می شود. بهترین برنامه برای طراحی بنر قرآنی برنامه فتوشاپ می باشد. شما با استفاده از این برنامه به راحتی می توانید خلاقانه ترین طرحها را اجرا کنید. نکات مهمی که در طراحی بنر قرآنی باید مورد توجه قرار دهید :

1- نوع طراحی بنر مشخص باشد عمودی است یا افقی

افقی و عمودی بودن بنر در نوع طراحی و  کیفیت جزئیات آن تاثیرگذار می باشد

2- به سایز طراحی بنر توجه شود

طراحی بنر بر اساس سایز مورد استفاده انجام می شود و دلیل آن هم تاثیری است که در کیفیت چاپ دارد.

 

بنر مسابقات قرآن

طراحی بنر مسابقات قرآن  با توجه به اینکه شکل برگزاری مسابقات و ارگان اجرا کننده آن چه اداره یا سازمانی باشد متفاوت است. گاهی اوقات برنامه برگزاری مسابقات قرآن در چند بخش متفاوت است و یا اینکه به همراه مسابقات دیگر در حال اجرا می باشد.

در طراحی بنر مسابقات قرآن به این شکل طراحی رسمی تر است و متن برنامه مسابقات، زمان و نوع  و حل برگزاری در قالب یک قاب با تزیین گل و لوگو اداره یا سازمان طراحی می شود. گاهی اوقات ممکن است چند بنر با طراحی متفاوت برای مسابقات در نظر گرفته شود. به این شکل که یک بنر برای خوشامدگویی، نمونه دیگر برای اطلاع رسانی باشد که در این صورت سایز و نوع طراحی در استفاده از متن و رنگ ها در بنر متفاوت می باشد.

 

 

فایل لایه باز طرح بنر محفل انس با قرآن

تنوع ایده ها در طراحی بنرها باعث می شود تا شما شاهد تنوع زیادی در طراحی بنر های مناسبتی و مذهبی باشید. استفاده متفاوت و خلاقانه از رنگ و تصاویر به ایجاد نمونه های جالبی از این طرح های گرافیکی منجر شده است.  یکی از امکاناتی که بسیاری از سایت های طراحی برای استفاده افراد مبتدی در طراحی قرار داده اند امکان طرح قرآنی لایه باز و طرح لایه باز احادیث می باشد. اطلاع از چگونگی طراحی مرحله به مرحله یک بنر قرآنی و استفاده از عناصر هنری متفاوت در طراحی آن و قرار دادن مناسب طرح و متن در بخش های مختلف جزئیاتی است که در یک کار گرافیکی حرفه ای انجام می شود.

خوب است بخوانید: طراحی بنر  محرم و نکاتی که در طراحی آن باید مورد توجه قرار بگیرد

کافی است شما یک طرح قرآنی لایه باز را دانلود کرده و مرحله به مرحله لایه های طراحی شده را مورد بررسی قرار دهید. با یک بررسی دقیق متوجه خواهید شد که طرح  قرآنی لایه باز و طرح لایه باز احادیث چگونه و در چه مراحلی از متن و تصویر و یا ترکیب این دو استفاده کرده است. طراحی بنر احادیث برای مناسبت های متفاوت و برنامه های فرهنگی به تناسب زمان و نوع مراسم متفاوت است. طراحی متن احادیث در یک زمینه روشن برای مراسم جشن و زمینه تیره تر برای مراسم عزاداری انجام می شود. در بنر احادیث متن حدیث عربی و فارسی می تواند در کنار یکدیگر و یا جدا نوشته شود که اصولا این متن ها در قالب یک قاب اسلیمی قرار می گیرد. کافی است از نمونه های دانلود رایگان پوستر قرآنی  برای اطلاع از جزئیات بیشتر استفاده کنید.

 

پوستر لایه باز مسابقات قرآن

گاهی اوقات برای اطلاع رسانی مراسم در حجم وسیع طراحی بنر مقرون به صرفه نیست و ممکن است اطلاع رسانی درستی نیز انجام نشود که در این صورت استفاده از پوستر های در اندازه های کوچک بسیار راهگشا خواهد بود. برای اطلاع از چگونگی طراحی پوسترهای قرآنی می توانید از نمونه پوستر لایه باز مسابقات قرآن استفاده کنید و با ایجاد تغییرات در بخش های مختلف پوستر مناسب با برنامه خود را طراحی نمایید.

پوستر لایه باز مسابقات قرآن این جزئیات در در اختیار شما قرار می دهد که چگونه یک طراحی دقیق و مناسب  چاپ داشته باشید. گروه رایا مارکتینگ

با بهره مندی از تجربه طراحان ماهر و خلاق آماده ارائه انواع طراحی های مناسب در  این زمینه می باشد. گرافیست های رایا مارکتینگ با توجه به اهمیت به کارگیری اصول استاندارد طراحی بهترین نمونه های طراحی را در اختیار شما قرار می دهند.

 

بنر محفل انس با قرآن لایه باز

در طراحی بنر محفل انس با قرآن لایه باز باید به این نکته توجه داشت که طراحی این بنرها بیشتر شبیه بنرهای اطلاع رسانی مراسم می باشد و نوع استفاده از رنگ و تصاویر با توجه به مراسمی که محفل قرآنی در کنار آن اجرا می شود متفاوت می باشد. با بررسی یک بنر محفل انس با قرآن لایه باز جزئیات لازم برای طراحی این نوع بنر ها قابل مشاهده و دسترسی می باشد. استفاده از نمونه های خام بنرهای قرآنی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با استفاده از طرح های آماده و ایجاد تغییرات جزئی پوستر و بنر مناسب با مراسم مخاطب را طراحی کنید.

 

نکات مهم در طراحی بنر قرآنی باید مورد توجه قرار بگیرد

در هنگام طراحی بنرهای مناسبتی که از ترکیب رنگ و تصاویر در آنها زیاد استفاده می شود باید دقت داشت که جزئیات طراحی به دقت انجام شود. تا در زمان چاپ کیفیت بنر چاپ شده مناسب باشد. توجه به همین جزئیات تفاوت در طراحی ها و تخصص طراح را نشان می دهد.از جمله نکات مهمی که در طراحی استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. سایز و اندازه بنری که قرار است چاپ شود
  2. کیفیت دستگاه چاپ
  3. استفاده اصولی و استاندارد از رنگ ها
  4. استفاده صحیح از متن با فونت مناسب در تصاویر
  5. استفاده مناسب از عناصر طراحی برای انتقال مطالب به مخاطب و بیننده
  6. استفاده از برنامه مناسب برای طراحی

تمام موارد ذکر شده تنها زمانی موفقیت در طراحی را به دنبال خواهد داشت که برای دستیابی به طراحی مناسب بارها و بارها تمرینات لازم انجام شده باشد. با استفاده از تجربیات گروه متخصص و با تجربه رایا مارکتینگ شما نمونه های خلاقانه ای از طراحی را شاهد خواهید بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *