مقالات آموزشی

بررسی تاثیر انکر تکست روی سئو و انواع آن

مفید بود؟

اگر شما می خواهید سئو سایت خود را بهبود ببخشید باید به خوبی در مورد تاثیر انکر تکست در سئو اطلاعات بیشتری کسب کنید. انکر تکست یکی از عوامل مهم در مورد رتبه بندی سایت به شمار می‌ رود. انکر تست به آن دسته از کلماتی گفته می ‌شود که قادر هستند لینک مشخصی را در بر بگیرند. در واقع این نمونه کلمات به سایت دیگر و صفحات دیگر پیوند زده می‌ شوند.

در بسیاری از وب ‌سایت ‌ها شما مشاهده کرده ‌اید که با رنگ دیگر، کلماتی در محتوا وجود دارد. شما با زدن روی آن کلمات با رنگ متفاوت،  می توانید به یک سایت دیگر هدایت شوید.  انکر تکست دارای کلمات کلیدی بیشماری است که این کلمات کلیدی روی نتیجه موتور جستجو تاثیر زیادی دارند. بسیاری از مرورگرهای وب سایت های متنوع از ابزار خاصی جهت مشخص کردن لینک ها استفاده می نمایند.

امروزه بسیاری از وب سایت ها جهت تشخیص انکر تکست، کلمات را رنگ آبی نشان خواهند داد. تمامی نکاتی که در مورد تاثیر انکر تکست در سئو وجود دارد را شما باید به خوبی بشناسید و سپس از این عامل مهم استفاده کنید. تعداد زیادی از تولیدکنندگان محتوا و کاربران اطلاعات زیادی در مورد انکر تست ندارند. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به خوبی ویژگی ها و مشخصات انکر تکست را بیان کنیم.

تاثیر انکر تکست روی سئو و انواع آن

با توجه به قابلیت هایی که درون انکر تکست وجود دارد شما قادر خواهید بود که با استفاده از انکر تکست، سئو لینک سازی کلمات کلیدی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. باید به خوبی بدانید که انکر تکست انواع متفاوتی دارد. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد تاثیر انکر تکست در سئو به دست بیاورید باید در مورد انواع انکر تکست اطلاعات بیشتری کسب کنید. برخی از انواع انکر تکست عبارت است از :

1. انکر تکست عمومی  

انکر تکست عمومی یکی از انواع انکر تکست هایی به شمار می رود که بسیاری از افراد با این نمونه انکر تکست آشنا هستند. این انکر تکست آن دسته از کلماتی است که شما در سایت با نام اینجا کلیک کنید مشاهده خواهید کرد. کلمات زیادی مانند اطلاعات بیشتر، از اینجا وارد شوید، ادامه مطلب، در مورد نویسنده و بسیاری از دیگر کلمات که در وب سایت های متنوع وجود دارند انکر تکست عمومی هستند.

 این نمونه از انکر تکست ها را در گذشته بسیار استفاده می کردند. ولی در این چند سال اخیر با توجه به این مسئله که الگوریتم های گوگل ساختار متفاوتی به دست آورده اند باید بدانید که دیگر این انکر تکست ها کاربرد ندارند. در واقع شما با استفاده از انکر تکست های عمومی امکان دارد که به سئو سایت خود آسیب وارد سازید.

2. انکر تکست تجاری

 انکر تکست تجاری یکی دیگر از انواع انکر تکست هایی به شمار می ‌رود که آن را به عنوان انواع متن لینک تجاری می‌ شناسند. ساختار این انکر تکست به این گونه است که شما در بخش مشخصی از لینک، نام برند تان را به آن بخش اضافه می کنید. به اصطلاح به این عملیات Branded Anchors  می ‌گویند. با این عملیات مشکلی در سئو در ایجاد نمی ‌شود. مگر اینکه نام کلمه کلیدی مدنظر شما با نام برند تان یکسان باشد. در این صورت امکان دارد که تاثیر انکر تکست در سئو را دریافت نکنید.

 

3. انکر تکست  هم معنی

انکر تکست هم معنی یکی دیگر از انواع انکر تکست به شمار می‌ رود. اگر شما یک کلمه را در مطالب صفحه تان به صورت مداوم تکرار کنید، امکان دارد که گوگل شما را جریمه کند. به همین دلیل نباید از این روش استفاده نمایید.

به طور کلی باید به خوبی بدانید که این روش موجب می گردد موتور جستجو مسئله مربوط به تکرار کلمات را متوجه شود و اقدام به جریمه وب سایت تان نماید. انکر تکست هم معنی به عنوان این مورد شناخته می شود که شما از کلمات کلیدی مرتبط در متن خود استفاده کنید. در واقع انکر تکست هم معنی اگر در سایت به کار گرفته شود می توانید سایت خود را تقویت نمایید.

4. انکر تکست  منطبق

انکر تکست منطبق یکی دیگر از انواع انکر تکست است که روی سئو تاثیر زیادی می گذارد. در نوع تطبیقی شما می ‌توانید درون این انکر تکست در متن خود لینک تان را قرار دهید و تنها از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

با توجه به این مسئله که متن لینک تاثیر زیادی روی سئو سایت شما دارد اگر بیش از اندازه از آن استفاده کنید سایت شما را جریمه می ‌کند. اگر متن لینک را به عنوان برنامه نویسی به کار بگیرید، با کلیک کردن روی آن متن به صفحه دیگری هدایت می شوید که در این انکر تکست همین مسئله دنبال می گردد.

5. انکر تکست نصفه و نیمه

این نمونه انکر تکست را به عنوان انکر تکست نصفه نیمه می شناسند. تاثیر انکر تکست در سئو به گونه ‌ای است که بسیاری از افراد باید به خوبی با انواع انکر تکست آشنا باشند. این مدل از این انکر تکست به این صورت است که لینک شما دارای کلمه کلیدی خواهد بود. اما کلمه کلیدی همراه با تغییراتی در لینک به کار گرفته می ‌شود. این انکر تکست کاربرد زیادی در محتوا های طولانی دارد.

 

چطور از تاثیر انکر تکست در سئو

باید دقت داشته باشید که تاثیر انکر تکست در سئو به نسبت به بسیاری از دیگر تجهیزات و ابزارآلات بیشتر است. انکر تکست نیاز است که با محتوای نوشته شده شما مرتبط باشد، چرا که امروزه موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و روش ‌هایی را جهت پیدا کردن میزان ارتباط مطالب وب سایت با انکر تکست پیدا کرده ‌اند. اگر تشخیص دهند که این دو با یکدیگر مرتبط هستند هر دو صفحه لینک گیرنده و لینک دهنده را بهبود می بخشند.

 برای مثال در هر یک از وب سایت هایی که مربوط به فروش لوازم خانه است اگر از لینک های آموزش آرایشی استفاده شود، گوگل سریعا این مسئله را متوجه می گردد و اقدام به جریمه سایت می کند.  اگر در سایت فروش لوازم خانگی از لینک های مربوط به آموزش استفاده از لوازم خانگی استفاده شود، سریعا گوگل مسئله را متوجه شده و برای بهبود سئو سایت اقدام می‌ کند.

 

گوگل با دقت زیادی در به‌ روزرسانی الگوریتم پنگوئن کلید واژه ها را پیدا می ‌کند. به همین دلیل اگر لینک های زیادی را با استفاده از انکر تکست در سایت بگذارید گوگل به این مسئله مشکوک می ‌شود و اقدامات لازم را انجام می دهد. بنابراین باید به خوبی نحوه استفاده از انواع انکر تکست را بشناسید، می توانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید. دقت داشته باشید که سئو سایت از طریق انکر تکست را باید به صورت اصولی به کار بگیرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.