مقالات آموزشی

بررسی نکات مهم در طراحی بنر عید قربان و عید غدیر

مفید بود؟

طراحی بنر

عید قربان، طراحی بنرهای مناسبتی و دینی با طراحی بنرهای تبلیغاتی در جزئیات تفاوت های بسیاری دارد. در یک بنر مناسبتی یا مذهبی به کارگیری عناصر هنری و گرافیکی متناسب با موضع تغییر می کند. و شخص طراح باید علاوه بر شناخت اصول طراحی به نحوه استفاده از آنها نیز آگاه باشد.

از مهمترین ویژگی هایی  که در  بنر عید قربان مورد توجه است قرار گیری متن و تصویر مناسب در کنار یکدیگر می باشد. در بنر عید قربان با توجه به اینکه نوع مراسمی که برای بزرگداشت روز عید قربان در نظر گرفته  می شود چه نوع مراسمی باشد طراحی های متفاوتی را شاهد هستیم. برای مثال: اگر بنر طراحی شده برای اطلاع رسانی برگزاری مراسم باشد کمتر از تصاویر استفاده می شود و بیشتر از  طراحی متن هایی با خط خوش در تهیه بنر عید قربان و برای  تبریک عید قربان استفاده می کنند.

طراحی بنر عید قربان

در طراحی بنر عید قربان طراح یا گرافیست از عناصری مانند کبوتر، گل و تصاویر مکه و مسجد پیامبر در زمینه بنر استفاده می کند و  متن تبریک عید قربان با فونت بزرگتر با استفاده از انواع خط های زیبا در طراحی بنر قرار می گیرد. استفاده از ترکیب رنگ های سبز، قرمز و سفید در این طراحی ها بسیار کاربرد دارد. در بسیاری از بنرهای عید قربان به دلیل نزدیکی این عید با عید غدیر گاهی اوقات از طراحی جداگانه برای این عید استفاده نمی شود و شما شاهد تجمیع طراحی های مناسب و خلاقانه از این دو عید بزرگ می باشید.

 

 

پوستر عید قربان

در بسیاری از موارد مراسم خاصی توسط ارگان های دولتی و یا مراکز خاص برای بزرگداشت ایام عید قربان در نظر گرفته می شود. برای اطلاع رسانی این گونه مراسم لازم است تا شما  اطلاع رسانی برنامه مراسم را در حجم زیادی انجام دهید. طراحی بنر در این حجم وسیع از لحاظ هزینه و حتی نوع کار مقرون به صرفه نیست. در این حالت شما می توانید از پوسترهای که در سایز و اندازه های کوچکتر هستند و در حجم بالا برای اطلاع رسانی استفاده کنید. بدیهی است که  هم از لحاظ هزینه و هم حجم کار این کار بسیار به صرفه تر می باشد. در طراحی پوستر عید قربان هم همان اصول طراحی بنر ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

خوب است بخوانید: برای طراحی بنر حجاج به چه نکاتی باید توجه کرد

تفاوت طراحی پوستر عید قربان با طراحی بنر عید قربان علاوه بر سایز طراحی، در جزئیات استفاده از عناصر طراحی در آن می باشد. در طراحی پوستر عید قربان. طراحی بنر عید قربان می توانید از متن تبریک عید در  قالب قاب های متفاوت نیز استفاده کنید. گروه طراحان  با تجربه رایا مارکتینگ آماده ارائه طرح های زیبا و جذاب برای برگزاری مراسم عید قربان می باشد. این گروه متخصص با اطلاع از تمام ویژگی هایی که در طراحی یک بنر مناسبتی وجود دارد آماده  اطلاع رسانی و طراحی می باشد.

 

طرح خام عید قربان

در بسیاری از موارد شما نیاز به استفاده از طرح هایی دارید که بتوانید در زمان متفاوت و با توجه به نوع برنامه ای که برای بزرگداشت ایام عید در نظر دارید تغییراتی در طراحی بنرهای خود انجام دهید. یکی از بهترین مواردی که برای شما کمک بزرگی خواهد بود ، استفاده از طرح خام عید قربان می باشد. در این مواقع فقط نیاز است که شما طرح بنر را در اختیار داشته باشید و متن ها و مطالبی را که در نظر دارید با توجه به زمان، مکان و نوع برگزاری مراسم عید به بنر اضافه کنید.

 

طرح لایه باز بنر عید قربان

طراحی های زیادی برای بزرگداشت مراسم عید قربان انجام می شود، اما گاهی اوقات نیاز است تا تغییراتی در بخش های متفاوت این طراحی ها داده شود. برای مثال تاریخ برگزاری مراسم، سخنران و حتی متنهایی که استفاده شده نیاز به تغییر دارد. طراحی دوباره بنر هم می تواند وقت گیر باشد و گاهی اوقات به دلیل عجله زیاد و قرار گرفتن در زمان پیک طراحی نمونه مناسبی طراحی نشود. برای جلوگیری از این شرایط خاص می توانیم از انواع  طرح لایه باز بنر عید قربان برای طراحی استفاده کنیم. استفاده از طرح های لایه باز علاوه بر امکان تغییر در جزئیات هر بخش این امکان را در اختیار طراحان قرار می دهد تا در کوتاهترین زمان، طرح های متناسب با نظر مشتری و مخاطب را در اختیار او قرار دهند.

همچنین استفاده از طرح های لایه باز کمک می کند تا طراحان مبتدی با نحوه انجام طراحی در هر بخش و اصولی که در طراحی های حرفه ای  به کار رفته آشنا شوند.

 

طرح خام عید غدیر

از اعیاد بزرگ دیگر ما مسلمانان عید غدیر می باشد. نزدیکی دو عید قربان و عید غدیر به  یکدیگر باعث می شود که در بسیاری از بنرهای مربوط به این ایام از ترکیب موضوع دو عید قربان و غدیر در طراحی بنر استفاده شود.  استفاده از طرح خام عید غدیر به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در بخش هایی از جزئیات طراحی بنر تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید. در طراحی بنر عید غدیر  با توجه به موضوع  عید که امامت حضرت علی (ع) است. در اکثریت طراحی های بنر عید غدیر در سایز های بزرگ از تصاویر بیشتر از متن استفاده می شود. استفاده از رنگ های متنوع در زمینه های پشت تصاویر شمایل حضرت علی علیه السلام و حضرت محمد (ص) بیشترین کاربرد را در طراحی بنر های عید غدیر دارد.

 

نکات مهم در طراحی بنر عید قربان و عید غدیر

در هنگام طراحی بنرهای مناسبتی که از ترکیب رنگ و تصاویر در آنها زیاد استفاده می شود باید دقت داشت که جزئیات طراحی به دقت انجام شود. تا در زمان چاپ کیفیت بنر چاپ شده مناسب باشد. توجه به همین جزئیات تفاوت در طراحی ها و تخصص طراح را نشان می دهد.از جمله نکات مهمی که در طراحی استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. سایز و اندازه بنری که قرار است چاپ شود
  2. کیفیت دستگاه چاپ
  3. استفاده اصولی و استاندارد از رنگ ها
  4. استفاده صحیح از متن با فونت مناسب در تصاویر
  5. استفاده مناسب از عناصر طراحی برای انتقال مطالب به مخاطب و بیننده
  6. استفاده از برنامه مناسب برای طراحی

تمام موارد ذکر شده تنها زمانی موفقیت در طراحی را به دنبال خواهد داشت که برای دستیابی به طراحی مناسب بارها و بارها تمرینات لازم انجام شده باشد. با استفاده از تجربیات گروه متخصص و با تجربه رایا مارکتینگ شما نمونه های خلاقانه ای از طراحی را شاهد خواهید بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *