مقالات آموزشی

توضیحاتی در خصوص نکات طراحی بنر حجاج

مفید بود؟

طراحی بنر

حجاج، از انواع طراحی بنر خوشامدگویی می باشد. طراحی این نوع بنرها با توجه به اینکه از سوی چه شخصی و برای چه افرادی در نظر گرفته شده است در جزئیات متفاوت می باشد. رعایت اصول صحیح طراحی در طراحی بنر باعث می شود تا شما شاهد نمونه های خلاقانه ای از طراحی بنر باشید. یکی از موارد مهمی که در طراحی بنر حجاج بسیار مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از تصاویر کعبه و مسجد پیامبر می باشد. نوع به کارگیری هر کدام از این عناصر در کنار یکدیگر باعث تفاوت در طراحی و شکل بنر می باشد.

دقت داشته باشید که شرایط استفاده از طرح ها در بنر حجاج با بنرهای تبلیغاتی متفاوت است.  بیننده  با مشاهده این تصاویر پی خواهد برد که موضوع بنر در چه زمینه ای می باشد. با بررسی انواع نمونه های بنر حجاج به نوع طراحی خاص آن پی خواهید برد. در طراحی بنر حجاج از تصاویر گنبد مدینه منوره، کعبه، گل و کبوتر در زمینه های رنگی متفاوت و متن هایی با قلم های گوناگون استفاده می شود.  طراحی بنر حجاج بر پایه چند اصل اساسی انجام می شود:

 • سایز و اندازه بنر
 • نوع قرارگیری بنر

که می تواند عمودی یا افقی باشد

 • نوع بنر

که در طراحی بنر حجاج شکل و نوع قرار گیری بنر در طراحی آن بسیار تاثیر گذار است چون شما باید متن و تصاویر را با توجه به شکل بنر طراحی کنید و در نتیجه محدودیت هایی در طراحی بنر حجاج خواهید داشت.

 • رزولوشن تصاویر بنر

توجه به این بخش از طراحی بنر بسیار دارای اهمیت می باشد، دلیل آن هم این است که در هنگام چاپ بنر اگر کیفیت تصاویر به درستی انتخاب نشده باشد شاهد یک طراحی کیفیت پایین خواهیم بود.

 

متن بنر حجاج

متن بنر هایی که برای انواع مناسبت ها طراحی می شود، با توجه به اینکه از سوی چه کسی و برای چه افرادی طراحی می شود متفاوت می باشد. معمولا در طراحی بنر حجاج از متن های ساده، ادبی و رسمی استفاده می شود. نمونه هایی از متن های مورد استفاده در طراحی بنر حجاج:

• شیرینی زیارت مدینه النبی بهشت زمینی پیامبر،محرم شدن به حریم امن الهی،و طواف به دور کعبۀ عشق تا همیشه همراهتان باد

• طواف کعبه ، نماز مدینه و اشک بقیع گوارای وجودتان باد

• مقدمتان گلباران

• هم خطی خاکیان با افلاکیان.هم شکلی فرشیان با عرشیان.

• طواف شما بزرگوار به دور کعبه در مقابل فرشتگان،و حقیقتا هماهنگی با عالم بالا مورد قبول درگاه خداوند متعال

• زیارت قبول

گروه رایا مارکتینگ با بهره گیری از طراحان بسیار با تجربه آماده ارائه انواع طرح های زیبا و خلاقانه بنر حجاج به مخاطبان خود می باشد. نمونه هایی از طراحی های اصولی و استانداردی که  توسط این گروه انجام شده است در سایت رایا مارکتینگ قابل مشاهد می باشد.

بنر حجاج لایه باز

گاهی اوقات در شرایط خاص زمانی نیاز به طراحی تعداد زیادی بنر برای خوشامدگویی به گروه زیادی از حجاج می باشد، مخاطب ممکن است یک طرح را انتخاب کند و در تعداد زیاد بخواهد آن را چاپ نماید. طراحی تک تک این بنر ها زمان زیادی از طراح خواهد گرفت. به همین دلیل در بسیاری از مواقع بنرها به صورت لایه باز طراحی می شوند تا در موقع نیاز تنها با تغییرات جزئی در متن و گاهی اوقات تصاویر طراحی بنر سریعتر انجام پذیرد.

بنر حجاج لایه باز یکی از نمونه های بسیار کاربردی در طراحی این نوع از بنرها می باشد. چون دیگر نیاز به تنظیمات سایز و اندازه تصاویر و رزلوشن نیست و شما می توانید بر اساس نوع طرح ، شکل استفاده و نصب به راحتی انواع بنر را انتخاب کنید. این امکان طراحی و استفاده برای انواع نمونه بنر حجاج مکه نیز قابل استفاده می باشد. طرحهای لایه باز نمونه های آموزشی بسیار مناسبی برای طراحان تازه کار می باشد.

 

بنر تبریک بازگشت حجاج

طراحی بنر تبریک بازگشت حجاج می تواند در نمونه های رسمی و غیر رسمی طراحی شود. زمینه طراحی بنر تفاوتی با نمونه های دیگر ندارد و تنها سلیقه و دقت مخاطب باعث تغییر در طراحی بنر می شود. در نمونه بنر حجاج می توانید از متن های ادعیه عربی و متن های ادبی فارسی استفاده کنید.

خوب است بخوانید: طراحی بنر کربلا چه مشخصاتی دارد

معمولا در بالای بنر نام حجاج و در پایین یا گوشه سمت چپ بنر نام شخصی که بنر را تهیه کرده است آورده می شود. رنگ زمینه مورد استفاده با توجه به متن می تواند تغییر داشته باشد. دقت داشته باشید که رنگ زمینه به گونه ای انتخاب نشود که متن و تصاویر جلوه بصری خود را از دست بدهد.

 

سفارش بنر حجاج چگونه در رایا مارکتینگ امکانپذیر می باشد.

برای اشخاصی که به جزئیات یک کار اهمیت می دهند، تهیه و طراحی بنر خوشامدگویی سفر حج نیز از آن دسته کارهایی است که نباید سر سری و بدون دقت و توجه از کنار آن رد شد. گروه رایا مارکتینگ این امکان را برای مخاطبان خود فراهم آورده است بتوانند با استفاده از تجربه گرافیست های خلاق رایا به آنچه در ذهن دارند دست پیدا کنند. برای سفارش بنر حجاج در سایت رایا مارکتینگ می توانید با طی مراحل زیر ثبت سفارش خود را انجام دهید:

 1. مراجعه به صفحه اصلی سایت رایا مارکتینگ
 2. انتخاب لیست خدمات از صفحه اصلی سایت
 3. مراجعه به بخش طراحی گرافیکی
 4. انتخاب بخش طراحی بنر ثابت و متحرک
 5. ثبت نام در سایت
 6. ثبت سفارش طراحی بنر
 7. ایجاد یک پنل کاربری
 8. تماس گروه گرافیک رایا مارکتینگ در کمتر از 5 دقیقه با شما

شما در زمان ثبت سفارش می توانید از نمونه های آماده بنر و همچنین هزینه های طراحی بنر در سایت رایا مارکتینگ مطلع شوید.

مزایای سفارش طراحی بنر در رایامارکتینگ شامل موارد زیر می باشد:

 • امکان سفارش آنلاین انواع بنر
 • راحتی پرداخت هزینه ها به صورت آنلاین
 • امکان ارتباط مستقیم با گرافیست و طراح بنر
 • ضمانت طراحی
 • قیمت مناسب بنر
 • سرعت طراحی بالا

توجه داشته باشید که در بخش ثبت سفارشات نوع طراحی بنر مشخص شده است و هزینه پرداختی پس از مشخص شدن سفارش که به صورت اینترنتی است یا برای تبلیغات محیطی استفاده می شود به شما اعلام می گردد. هزینه خدمات  طراحی بنر در رایا مارکتینگ با توجه به نوع طراحی هایی که انجام می پذیرد بسیار مناسب و عادلانه می باشد.

قیمت بنر حجاج

نوع طراحی و سبک استفاده از عناصر مختلف در طراحی بنر حجاج بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال طراحی بنر بر چند اساس صورت می پذیرد:

 1. سایز بنر
 2. تعداد
 3. نوع بنر که ثابت باشد یا متحرک
 4. فضایی که بنر برای آن طراحی می شود

برای مثال اصول طراحی  بنر برای سایت و صفحات اینستاگرام کاملا متفاوت می باشد.

همه از جمله مواردی می باشند که در قیمت نهایی بنر تاثیرگذار خواهد بود. گروه رایا مارکتینگ امکاناتی را فراهم کرده است که شما با توجه به سایز و تعداد بنر درخواستی امکان مدیریت هزینه های طراحی را در اختیار دارید. نکته مهم در کار گروه گرافیست رایا این است که قیمت بنر حجاج با توجه به طراحی قابل مقایسه نیست و شما نمونه های زیبایی از کارهای گرافیکی در این نوع طراحی را با قیمت مناسب سفارش می دهید.

 

نکات مهم در طراحی بنر حجاج

موضوع طراحی بنرهای مناسبتی به گونه ای است که باید طراحی به شکل مناسبی در آن مورد توجه قرار گیرد تا نتیجه نهایی متناسب، چشم نواز و تاثیرگذار باشد. با توجه به حساسیت طراحی در بنرهای مناسبتی باید به چند نکته مهم در طراحی بنر توجه کرد:

1- به کار گیری عناصر مناسب طراحی 

2- محل قرارگیری بنر

محل قرارگیری  و نصب بنر در طراحی اولیه آن بسیار تاثیرگذار است. ممکن است قرار باشد بنر به صورت افقی یا عمودی  نصب شود، همه این موارد در شکل طراحی اولیه تاثیرگذار است.

3- نوع متن مورد استفاده

متنی که در طراحی بنر مورد استفاده قرار می گیرد بقیه بخش های طراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر لایه های قرارگیری متن به درستی طراحی نشود نتیجه نهایی شکل مناسبی در چاپ نخواهد داشت.

4- انتخاب رنگ مناسب

کیفیت چاپ تصویر نهایی با انتخاب رنگ مناسب از سوی شما  در هنگام طراحی رابطه مستقیم دارد.

5- استفاده مناسب از اندازه های استاندارد در طراحی

6- حفظ ترتیب به کارگیری بخش های مختلف طراحی

در طراحی قرار دادن لایه های مختلف و با ترتیب مشخص  باعث می شود تا تصویر نهایی شکل مناسب تری داشته باشد.

7- سادگی در عین زیبایی

8- قرار دادن طراحی در یک چهارچوب استاندارد

9- انتخاب مناسب و به جا از تصاویر در طراحی

10- استفاده از فرمت های مناسب متن در طراحی

 

برنامه های مناسب طراحی بنر حجاج

برنامه های  متنوعی برای طراحی بنر در فضای گرافیکی موجود می باشد. این برنامه های امکان طراحی خلاقانه و خاص را برای گرافیست و طراح بوجود می آورد. یکی از پرکاربردترین برنامه های مورد استفاده در طراحی بنر برنامه فتوشاپ می باشد. برنامه فتوشاپ به نسبت دیگر برنامه های طراحی گرافیک از گستردگی و امکانات بیشتری برخوردار می باشد. محیط برنامه فتوشاپ امکانات زیادی برای طراحی بنرهای مناسبتی که تنوع زیادی در اصول طراحی دارد می باشد.

همچنین بسیاری از سایت های طراحی نمونه های لایه باز بنر های خود را با قابلیت دانلود در اختیار شما قرار می دهند. کافی است یکی از این نمونه های لایه باز را دانلود کرده و با بررسی بخش های مختلف طراحی آن به چگونه به کارگیری اصول طراحی بنرهای مناسبتی پی می برید. همچنین با استفاده از این برنامه می توانید طرح های سه بعدی از متن ها را طراحی کنید و در طرح اصلی بنر قرار دهید. فضای این برنامه این امکان را در اختیار طراح قرار می دهد تا بتواند تصاویر را به صورت ثابت یا متحرک طراحی کند

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *