مقالات آموزشی

چطور طراحی خوب کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد؟

مفید بود؟

در این مقاله عوامل جذابیت سایت ها بررسی می شود.

کاربران به طور ناخودآگاه جذب طراحی و ظاهر سایتی می شوند که راحت باشد و خواندن مطلبشان سخت نباشد. در این زمینه مهم است که چند مورد را در طراحی سایت رعایت کنید.

آن ها را زیاد شگفت زده نکنید.

 درست است  که یک وب سایت با طراحی نوآورانه  و زیبا می تواند چشم کاربر را خیره کند، اما اگر از هدف اصلی خود منحرف شوید می تواند آن ها را از شما دور کند. دستورالعمل های یک طراحی وب سایت خوب بر اساس عادات کاربران در هنگام جست و جو در اینترنت و دنبال کردن آن ها است. با نگاهی به سایت های پر بازدید و محبوب متوجه می شوید که آنها از قوانین اولیه طراحی زیاد دور نشده اند و می توانید مواردی مانند دکمه های log-in  در قست راست، تب های پیمایش در بالا و لوگو های لینک شده به اطلاعات بیشتری در مورد شرکت در سمت چپ را ببینید. تصور کنید که چقدر گیج کننده خواهد بود اگر وارد سایتی شوید و ببینید که کلید log-in در انتهای صفحه قرار گرفته باشد. اگر کاربران را بیش از اندازه شگفت زده کنید احتمال گیج شدن آن ها وجود دارد.

ولی بکوشید خلاقیت و نوآوری در سایتتان به چشم بخورد.

Facebookاز کجا می داند کاربرهایش به دنبال چه جیزی هستند؟ جواب سوال آسان است. بعضی وقت ها چیز هایی به کاربرانش ارائه می دهد که خود آن ها نمی دانند می خواهند. فیسبوک بعضی از تغییرات خود را به آرامی و کم کم ایجاد می کند . به کاربر اجازه می دهد تا به آن عادت کند. سه مهره اصلی طراحی وب، طراحی سه ستونه، پنل log-in، ویندوز گونگی، یک زمانی جدید و قالب شکن بوده اند.

سایت Pinterest، که یکی از شبکه های اجتماعی محبوب برای به اشتراک گذاری عکس است، یک نمونه جالب برای نشان دادن نوآوری و خلاقیت در طراحی وب می باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.