مفید بود؟

طراحی سایت امروزه پیشرفت چشمگیری داشته است و این روند روز به روز نیز در حال افزایش است. اما حتما تا به حال از خود این سوال را پرسیده اید که با چه زبانی سایت طراحی کنیم؟ کدام زبان می تواند جای پای ارتباط با کاربر را محکمتر از بقیه روش ها و زبان ها بگیرد؟نظر شما با برنامه نویسی PHP چیست؟

در میان همه ی زبان ها و محیط های برنامه نویسی که امروزه توسعه پیدا کرده اند و این روند روز به روز نیز در حال افزایش است، چندین نام بیشتر از بقیه به گوش می رسد: ،Asp.Net و Php و سیستم مدیریت محتوایی مانند WordPress .

درمیان زبان هایی که در بالا اشاره شد هرکدام ویژگی ها و مزیت های منحصر به فرد خود را دارند اما در موردPHP موضوع کمی فرق می کند، چون PHP یک زبان شی گراست و همانگونه که می دانید این یک مزیت بزرگ در یک زبان محسوب می شود چراکه برنامه نویسی شی گرا به طبع فدرتمند تر و پرکاربرد تر از مابقی زمینه های برنامه نویسی است.

تاریخچه PHP:

توسعه PHP در سال 1995 آغاز شد، هنگامی که راسموس لردوف (ابداع کننده زبان PHP) چندین برنامه به منظور حفظ صفحه خانگی خود در محیط C نوشت. او آنها را برای کار با فرم های وب و برقراری ارتباط با پایگاه داده ها گسترش داد و این پیاده سازی را «صفحه شخصی / فرم مترجم» یا PHP FI نامید. عمده کاربرد PHPدر صفحات پویا و تعاملی دیده می شود. یعنی اگر شما قصد یک بستر ارتباطی بین کاربر و وبسایت خود نیاز دارید بدون شک PHP مناسب ترین گزینه است.

معرفی برخی از سایت های مهمی که در PHP نوشته شدند:

قدرت، انعصاف پذیر بودن و کارایی فوق العاده بالای PHP برایش محبوبیت به ارمغان آورد. از جمله سایت های مهم و شاخصی که خود آن ها به زبان PHPنوشته شده اند می توان به Facebook و ویکی پدیا اشاره کرد.سیل عظیمی از سایت های معتبر به غیر از این دو مورد گفته شده وجود دارند که آن ها نیز در کسب و کار خود زبانزد و موفق هستند. در این که PHP یک زبان همه گیر و محبوب است شکی نیست اما برای ما سوال این است که چرا؟ چه مزیت هایی PHP را به یک زبان موفق بدل کرده است؟

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.