مقالات آموزشی

موضوعاتی که در طراحی بنر شهدا باید در نظر داشت

مفید بود؟

طراحی بنر شهدا، یادواره ها همیشه فضای خاصی برای طراحی به وجود می آورند. جزئیاتی که در طراحی بنر یادواره به کار می رود به شکلی است که هم باید از اصول طراحی صحیح آگاه بود و هم به مفهوم طراحی ها و نوع به کار گیری آن ها دقت کرد. از مهمترین یادواره هایی که در زمان های متفاوت و به خصوص در ایام بزرگداشت هفته دفاع مقدس یا عملیات خاص  انجام می شود برگزاری یادواره شهدا می باشد.با توجه به اینکه تقاضا از طرف چه مخاطبی باشد نوع طراحی متفاوت است.

برای مثال در طراحی بنر شهدا برای ارگانها و ادارات بیشتر مجموعه ای از تصاویر شهدا  با زمینه هایی که در آن تصاویر سنگر های خاکی، چفیه و یا آسمان آبی می باشد اگر شهدای مورد نظر در عملیات خاصی حضور داشته اند و یا اینکه منطقه شهادت آنها مکان خاصی است می توانیم در طراحی از تصاویر این مناطق نیز برای زمینه طراحی بنر شهدا استفاده کنیم. اما در بنرهایی که در سالگرد شهادت شهدا طراحی می شود، شاهد قرار دادن تصاویر شهدا در قاب و در زمینه های آبی می باشیم.  اینگونه طراحی برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت انجام می شود و در صورتی که انجام مراسم خاصی از سوی برگزار کنندگان مد نظر باشد در طراحی اطلاع رسانی می شود.

نکات مهمی که در طراحی بنر شهدا باید  مورد توجه قرار بگیرد:

  • سایز بنر و نحوه قرارگیری آن

  • محل قرار گیری بنر

  • رعایت اصول طراحی در هر لایه

قرار گیری درست و صحیح لایه های طراحی بنر باعث می شود که شما شاهد یک طرح زیبا و خلاقانه باشید.

  • انتخاب رنگ مناسب برای طراحی

اگر در طراحی بنر رنگ ها به صورت مناسب انتخاب نشود ، در زمان چاپ ممکن است بنر مورد نظر کیفیت دیداری مناسبی نداشته باشد.

 

 

طرح بنر شهدا

طرح بنر شهدا با توجه به جزئیاتی از جمله عملیاتی که شهدا در آن شرکت داشته اند، ایده و نظر مشتری، جزئیات استاندارد طراحی بنرهای مناسبتی و تصاویری که قرار است در آن استفاده شود طراحی می شود. برای آشنایی بیشتر با طراحی بنر شهیدان می توانید از نمونه بنر یادواره شهدا که به صورت لایه باز موجود است دیدن نمائید.

با بررسی این بنرها به بخش جزئیات استفاده شده و خلاقیتی که طراح و گرافیست با استفاده از موضوع بنر و هنر خود در طراحی استفاده کرده است بهره‌مند شوید. أصول قرار گیری هر تصویر و یا متن و نوشته در شکل طراحی نهایی بنر بسیار تاثیر گذار است. استفاده از رنگ های مناسب در کیفیت چاپ موثر است و همه اینها عواملی است که زیبایی یک طرح بنر را چندین برابر خواهد کرد. در کنار استفاده و دانلود رایگان بنر یادواره شهدا می توانید از تجربیات گروه با تجربه و متخصص رایا مارکتینگ برای طراحی بنر شهدا کمک یا راهنمایی بگیرید و یا اینکه طراحی این بنرهای خاص را به دست توانای آنها بسپارید.

بنر لایه باز شهدا رایگان در طراحی چه کمکی خواهد کرد

بسیاری از طراحی بنر شهدا  به صورت لایه باز صورت می پذیرد، دلیل انجام این کار آن است که در بسیاری از مواقع برگزاری مراسم سالگرد شهادت با مناسبت خاصی متقارن می شود و مشتری تقاضای ایجاد تغییراتی در بخش های مختلف بنر دارد. اگر بنر به صورت لایه باز طراحی نشده باشد برای سال جدید نیاز به طراحی مجدد خواهد بود و ممکن است در نهایت بنر مورد نظر با آنچه درخواست داده شده متفاوت باشد. طراحان و گرافیست ها معمولا نمونه بنر های خود را به صورت لایه باز حفظ می کنند تا اگر در شرایط خاصی نیاز به اعمال تغییرات روی بنر باشد، امکان دسترسی راحتتر به طرح ممکن باشد.

 

 

بنر خام یادواره شهدا

استفاده از بنر خام یادواره شهدا  یک قالب آماده برای طراحی می باشد. گاهی اوقات  طراحی بنر زمان بر است و ممکن است طراحی هایی که انجام شده باشد کیفیت قابل قبول برای مشتری نداشته باشد. یکی از بهترین انتخابها در این زمان استفاده از طرح های آماده می باشد. بنر خام یادواره شهدا را می توانید به صورت لایه باز نیز دانلود کنید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد کنید.

 

دانلود رایگان بنرلایه باز یادواره شهدا

ارائه طرح های بنر مناسبتی لایه باز شرایطی را برای طراحان بوجود می آورد تا با جزئیات برخی از طرح های خاص بهتر آشنا شوند. همچنین گاهی اوقات ممکن است در جریان طراحی یک بنر در بخش هایی با مشکلاتی از نظر نوع سایز عکس ها و متن ها و یا کیفیت رنگ ها و تصاویر مواجه باشیم. استفاده از طرح های لایه باز به خصوص در مورد بنرهای مناسبتی کمک شایانی به برطرف کردن این مشکل می نماید. دانلود رایگان بنر لایه باز  یادواره شهدا شرایطی را فراهم می کند تا طراحان مبتدی بتوانند با بخش های متفاوت یک طراحی بنر مناسبتی بیشتر آشنا شوند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: جزئیاتی که در طراحی بنر حماسه 9 دی باید مورد توجه قرار بگیرد

با بررسی جزئیات هر لایه می توانید به اصولی که برای کنار هم قرار گرفتن و ایجاد این هنر استفاده شده است بیشتر توجه کنید. دانلود طرح های لایه باز فرصت آموزشی مناسبی در اختیار طراحان قرار می دهد.

 

طرح برای عکس شهدا

در طراحی بنر شهدا ممکن است طرح های متفاوتی برای قرار گرفتن عکس شهدا استفاده شود. برای مثال  یک نمونه از قالب هایی که برای عکس شهدا استفاده می شود وکتور ها هستند که یک قالب خاص برای قرار گرفتن عکس می باشد، وکتورها در چهار طرح گل لاله، کبوتر، پلاک و پرچم ایران طراحی و عکس شهید در درون آن قرار می گیرد. همچنین از طرح های متفاوت قاب دور عکس برای طراحی قاب عکس استفاده می شود. البته این نوع طراحی می توانید برای بنرهای یادواره شهدا و قرار دادن عکس شهدا در آن استفاده کنید. طراحی بنر یادواره ها به درخواست متقاضی و خلاقیت طراح هر دو در کنار یکدیگر نیاز دارد. در حقیقت بخشی از طراحی بنر بر اساس سبک و سلیقه طراحی یک طراح استوار است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.