مفید بود؟

طراحی لوگو جغد یکی از کاربردی­ترین و در عین حال پر استفاده­ترین طراحی لوگوهای امروزی است. به منظور آشنایی با طراحی لوگو جغد بهتر است نخست با مفهوم لوگو آشنا شوید.

اگر همین حالا سرتان را به اطراف بچرخانید، بدون شک چندین لوگو را مشاهده خواهید کرد. لوگوهایی که شاید تا به امروز توجهی به آن­ها نکرده­اید. همان­گونه که می­دانید، عصر حاضر عصر ارتباطات، تبلیغات وگرافیک است. بنابراین کسب و کارهای گوناگون برای این که بتوانند سهم مناسبی از بازار رقابت را به خود اختصاص داده و موفق شوند، نیازمند دیده شدن هستند. لوگو یکی از مهم­ترین ابزارهایی است که این دسته از کسب و کارها را به اهدافشان می­رساند.

لوگو یا نشان­واره که گاها آن را با نام آرم نیز می­شناسند، عنصری گرافیکی و متشکل از علائم دیداری است. سبک حروف و قلم به کار گرفته شده در طراحی این دسته از علائم به گونه خاصی تنظیم شده و یا به صورت مجموعه­ای از اشکال ویژه که لزوما خوانا نیستند، طراحی شده­اند. حال که با مفهوم لوگو آشنا شدیم، در گام بعدی برای آشنایی بیشتر با طراحی لوگو جغد بهتر است به معرفی سمبل جغد بپردازیم.

طراحی لوگو جغد

 • جغد؛ سمبل رازآمیزی و ارتباط با جهان دیگر در

شاید برایتان جالب باشد بدانید جغدها جزء کمتر موجوداتی هستند که صفات متناقضی درباره آن­ها نقل شده است. در طول تاریخ و در بین فرهنگ­های گوناگون این پرنده متفکر از جایگاه­های متضادی نظیر مخوف بودن و دوست داشتنی بودن برخوردار بوده است.

جغدها به دلیل حضور در شب و صدایی جیغ مانندی که دارند، در میان افراد به سمبل رازآمیزی و ارتباط با جهان دیگر معروف شده­اند. از جمله مهم­ترین عادات مرموزی که جغدها را به پرندگانی خاص تبدیل کرده است، می­توان به پرواز بی سر و صدا و رفت و آمدهای روح وار اشاره کرد.

 • آشنایی با طراحی لوگو عقاب

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بسیاری ازمردم بر این باورند که جغد پرنده­ای است که با جهان دیگر ارتباط دارد. همین باور سبب شده است که باور قدرت پیش­گویی جغدها قوت بگیرد. به عبارت دیگر ارتباط جغد با جهان دیگر سبب شده است که دیدن وی خوش یمن و در برخی موارد بد یمن یا بدشگون باشد.

همچنین در بعضی فرهنگ­ها جغد را نماد هوش خاموش، دانشی ویرانگر و یا حتی عکس این ویژگی ها، خوش یمنی و برکت، معرفی می­نمایند. تمام این عوامل دست به دست هم داده­اند، تا طراحی لوگو جغد به یکی از محبوب ­ترین لوگوها (The most popular logos) تبدیل گردد.

زمان استفاده از طراحی لوگو جغد

همان گونه که پیش­تر نیز اشاره کردیم، جغد نماد پیش­گویی و ارتباط با جهان دیگر بوده و به عنوان پرنده­ای دانا نیز شناخته می­شود. شرکت­ های متعدد و متنوعی به استفاده از لوگو جغد در طراحی لوگو جغد مورد نظر خود روی آورده­اند. هدف این شرکت ­ها معرفی کسب و کار خود به عنوان یک کسب و کار دانش محور و خوش یمن است. بنابراین اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که می­خواهید عنوان دانایی و خوش یمنی را در کسب و کار خود یدک بکشید، استفاده از لوگوی جغد و طراحی لوگو جغد و آگاهی از هزینه طراحی لوگو بهترین گزینه برای شما است.

شرکت­ های استفاده کننده از طراحی لوگو جغد

 • رستوران بوف؛ یکی از معروف­ترین استفاده کنندگان از طراحی لوگو جغد

شاید برایتان جالب باشد بدانید که رستوران بوف به عنوان یکی از استفاده کنندگان از طراحی لوگو جغد یکی از معروف­ترین رستوران­های ایران به شمار می­رود که دارای47 شعبه در تهران و دیگر نقاط کشور است. گفتنی است که صاحبان این مجموعه از رستوران­های زنجیره­ای افق دید ترسیم شده برای بوف را گسترش تعداد شعبات آن تا رسیدن به 110 شعبه عنوان کرده­ اند.

گفتنی است که ایده تاسیس این دسته از رستوران­ های زنجیره ­ای نخستین بار در سال 1374 از جانب موسس آن بیان شد. پس از گذشت یک سال و در سال 1375 نخستین شعبه بوف در فضایی 300 متری واقع در چهارراه ولیعصر تهران احداث شد. فضای مذکور با برخورداری از دکوری بسیار زیبا و شکیل توانست موجب جذب مشتریان زیادی شده و بدین ترتیب زمینه احداث سایر شعبات را فراهم نماید.

حال شاید از خودتان بپرسید که چرا این رستوران ­های زنجیره ­ای را تحت عنوان بوف نام‌گذاری کرده ­اند؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که دلایل گوناگونی برای این نامگذاری و استفاده از طراحی لوگو جغد وجود دارد که از جمله مهم­ترین آن­ها می­توان به یک سیلابی بودن آن، متفاوت بودن آن، جدید بودن آن و از همه مهم­تر معنای آن در زبان فارسی که جغد سفید خوش یمن است، اشاره کرد.

 • شرکت شبکه حسگر مفید؛ یکی از بزرگ­ترین استفاده کنندگان از طراحی لوگو جغد

شرکت شبکه حسگر مفید یکی از شرکت­ های استفاده کننده از طرح لوگو جغد در طراحی لوگو خود است. آرم مجیک بوف استفاده شده در طراحی لوگو جغد این شرکت همخوانی بسیاری با محصولات تولیدی آن دارد. همان گونه که می­دانید، جغدها پرندگانی شب بیدار و شکارگر هستند که با شروع تاریکی هوا فعالیت خود را از سر می­گیرند.

عمده محصولات تولیدی شرکت شبکه حسگر مفید نیز مربوط به امنیت و شکار سارقان وسایل نقلیه است. این شرکت توانسته است محصولات خود را به پیشرفته­ترین تکنولوژی­های روز دنیا مجهز کرده و بدین ترتیب گامی مهم در راستای شکار متجاوزان بردارد. بنابراین استفاده از طراحی لوگو جغد برای این شرکت بسیار به جا است.

 

 

 

سوالات متداول

 • لوگو چیست؟

  اگر همین حالا سرتان را به اطراف بچرخانید، بدون شک چندین لوگو را مشاهده خواهید کرد. لوگوهایی که شاید تا به امروز توجهی به آن­‌ها نکرده‌اید. همان­گونه که می­‌دانید، عصر حاضر عصر ارتباطات، تبلیغات وگرافیک است. بنابراین کسب و کارهای گوناگون برای این که بتوانند سهم مناسبی از بازار رقابت را به خود اختصاص داده و موفق شوند، نیازمند دیده شدن هستند. لوگو یکی از مهم­ترین ابزارهایی است که این دسته از کسب و کارها را به اهدافشان می­رساند. لوگو یا نشان­واره که گاها آن را با نام آرم نیز می­‌شناسند، عنصری گرافیکی و متشکل از علائم دیداری است. سبک حروف و قلم به کار گرفته شده در طراحی این دسته از علائم به گونه خاصی تنظیم شده و یا به صورت مجموعه‌­ای از اشکال ویژه که لزوما خوانا نیستند، طراحی شده­‌اند.

 • جغد در طراحی لوگو جغد نماد چیست؟

  شاید برایتان جالب باشد بدانید جغدها جزء کمتر موجوداتی هستند که صفات متناقضی درباره آن­‌ها نقل شده است. در طول تاریخ و در بین فرهنگ­های گوناگون این پرنده متفکر از جایگاه­های متضادی نظیر مخوف بودن و دوست داشتنی بودن برخوردار بوده است. جغدها به دلیل حضور در شب و صدایی جیغ مانندی که دارند، در میان افراد به سمبل رازآمیزی و ارتباط با جهان دیگر معروف شده­اند. از جمله مهم­ترین عادات مرموزی که جغدها را به پرندگانی خاص تبدیل کرده است، می‌توان به پرواز بی سر و صدا و رفت و آمدهای روح وار اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بسیاری ازمردم بر این باورند که جغد پرنده­ای است که با جهان دیگر ارتباط دارد. همین باور سبب شده است که باور قدرت پیش­گویی جغدها قوت بگیرد. به عبارت دیگر ارتباط جغد با جهان دیگر سبب شده است که دیدن وی خوش یمن و در برخی موارد بد یمن یا بدشگون باشد. همچنین در بعضی فرهنگ­‌ها جغد را نماد هوش خاموش، دانشی ویرانگر و یا حتی عکس این ویژگی ها، خوش یمنی و برکت، معرفی می‌­نمایند. تمام این عوامل دست به دست هم داده‌­اند، تا طراحی لوگو جغد به یکی از محبوب­‌ترین لوگوها تبدیل گردد.

 • چه زمانی از طراحی لوگو جغد استفاده می ­شود؟

  جغد نماد پیش­گویی و ارتباط با جهان دیگر بوده و به عنوان پرنده­ای دانا نیز شناخته می‌­شود. شرکت‌­های متعدد و متنوعی به استفاده از طراحی لوگو جغد در ­لوگوی مورد نظر خود روی آورده­اند. هدف این شرکت‌­ها معرفی کسب و کار خود به عنوان یک کسب و کار دانش محور و خوش یمن است. بنابراین اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که می­‌خواهید عنوان دانایی و خوش یمنی را در کسب و کار خود یدک بکشید، استفاده از لوگوی جغد و طراحی لوگو جغد بهترین گزینه برای شما است.

 • رستوران­ های زنجیره­ای بوف را به عنوان یکی از استفاده کنندگان از عکس لوگو جغد معرفی کنید.

  شاید برایتان جالب باشد بدانید که رستوران بوف به عنوان یکی از استفاده کنندگان از طراحی لوگو جغد یکی از معروف­‌ترین رستوران­‌های ایران به شمار می­رود که دارای47 شعبه در تهران و دیگر نقاط کشور است. گفتنی است که صاحبان این مجموعه از رستوران‌­های زنجیره‌­ای افق دید ترسیم شده برای بوف را گسترش تعداد شعبات آن تا رسیدن به 110 شعبه عنوان کرده­‌اند. گفتنی است که ایده تاسیس این دسته از رستوران­‌های زنجیره­ای نخستین بار در سال 1374 از جانب موسس آن بیان شد. پس از گذشت یک سال و در سال 1375 نخستین شعبه بوف در فضایی 300 متری واقع در چهارراه ولیعصر تهران احداث شد. فضای مذکور با برخورداری از دکوری بسیار زیبا و شکیل توانست موجب جذب مشتریان زیادی شده و بدین ترتیب زمینه احداث سایر شعبات را فراهم نماید. حال شاید از خودتان بپرسید که چرا این رستوران­‌های زنجیره‌­ای را تحت عنوان بوف نامگذاری کرده­‌اند؟ جالب و در عین حال لازم است بدانید که دلایل گوناگونی برای این نام‌گذاری و استفاده از طراحی لوگو جغد وجود دارد که از جمله مهم­ترین آن­ها می­توان به یک سیلابی بودن آن، متفاوت بودن آن، جدید بودن آن و از همه مهم­تر معنای آن در زبان فارسی که جغد سفید خوش یمن است، اشاره کرد.

 • شرکت شبکه حسگر مفید را به عنوان یکی از استفاده کنندگان طراحی لوگو جغد معرفی کنید.

  شرکت شبکه حسگر مفید یکی از شرکت‌­های استفاده کننده از طرح لوگو جغد در طراحی لوگو خود است. آرم مجیک بوف استفاده شده در لوگوی این شرکت همخوانی بسیاری با محصولات تولیدی آن دارد. همان گونه که می­دانید، جغدها پرندگانی شب بیدار و شکارگر هستند که با شروع تاریکی هوا فعالیت خود را از سر می­گیرند. عمده محصولات تولیدی شرکت شبکه حسگر مفید نیز مربوط به امنیت و شکار سارقان وسایل نقلیه است. این شرکت توانسته است محصولات خود را به پیشرفته­ترین تکنولوژی‌­های روز دنیا مجهز کرده و بدین ترتیب گامی مهم در راستای شکار متجاوزان بردارد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *