مقالات آموزشی

روش های کاربردی افزایش ترافیک سایت

مفید بود؟

امروزه همه به دنبال ارزیابی شیوه های به کار گرفته شده خود در سال های پیش هستند و سعی دارند آن را ارتقا بخشند. اگر برای شما که در عرصه تجارت آنلاین و یا طراحی وب سایت فعالیت دارید، این سؤال مطرح شود که برای جلب مخاطب به یک وب سایت و افزایش ترافیک آن چه روش هایی را توصیه میکنید ممکن است این گزینه ها پیش از همه در ذهن شما نقش ببندد:
ساخت یک لیست ایمیل، به کارگیری شبکه های اجتماعی برای جلب مخاطب، تهیه محتوای عالی و منحصر به فرد، محتوای غنی، به روز رسانی مداوم و مانند آن.
البته این شیوه ها بسیار مفید هستند و در واقع قادر هستند مخاطبین زیادی را به وب سایت شما جذب کنند. در صورتی که شما هنوز از این شیوه ها استفاده نکرده اید، پیشنهاد میکنیم این مسائل را در اولویت قرار دهید.
اما اگر همه این روش ها را به کار گرفته اید و باز هم به دنبال شیوه های جدید هستید، بنابراین وقت آن رسیده تا کمی از خلاقیت خود بهره ببرید. احتمال بسیار کمی وجود دارد که شیوه هایی که در ادامه بیان میشوند برای همه کاملاً جدید باشند. اما هدف از ارائه این مقاله آن است که افق دید شما را در زمینه جذب مخاطب و بیننده گسترش دهیم و شیوه هایی بسیار کاربردی و خلاق را که کمتر به آن اشاره شده است را معرفی نماییم.

روش های فیزیکی ! هنگامی که شما در دنیای مجازی یک محیط مجازی را ارائه میدهید، همه چیز دیجیتال میباشد. اما همه ما انسان هایی هستیم که دارای فیزیک میباشیم و در دنیای مادی زندگی میکنیم، بنابراین چرا نباید از این دنیای مادی برای جذب مخاطبین در دنیای مجازی بهره ببریم؟ این روش های میتوانند بسیار ساده باشند که ما به برخی از آن ها اشاره میکنیم:
– آدرس سایت خود را بر روی کارت ویزیت خود ذکر کنید
– از تیشرت های تبلیغاتی با آدرس وب سایت خود استفاده نمایید.
– پوسترهای تبلیغاتی تهیه کنید.
– بخشی از محتوای سایت یا وبلاگ خود را به صورت روزنامه چاپ کرده و در کافی شاپ های محلی قرار دهید. در کل به دنبال روش هایی باشید که به کمک آن بتوانید ارتباطی حقیقی با مخاطبین خود برقرار نمایید.
– در رویدادها و برنامه های مختلف شرکت نمایید.
هنگامی که در سمینارها و جلسات عمومی شرکت میکنید به راحتی قادر هستید روابط خود و مخاطبین احتمالی خود را ارتقا بخشید و با ارائه کارت ویزیتی شامل آدرس وب سایت خود آن ها را به وب سایتتان جذب نمایید. میتوانید در این جلسات یک سخنرانی مفید داشته باشید و نظرات خود را در زمینه فعالیت خود با دیگران به اشتراک گذارید. مسلماً افرادی وجود دارند که با شما هم نظر هستند. خود را به دیگران بشناسانید.
– در پروژه های گروهی شرکت کرده و یا آن ها را مدیریت نمایید.
مطالب مرتبط: سئو محلی
هنگامی که در یک فعالیت گروهی شرکت میکنید و نقش فعالی از خود نشان میدهید، با افراد زیادی در آن گروه آشنا خواهید شد. این افراد میتوانند با توجه به شناختی که از شما بدست می آورند تمایل پیدا کنند از وب سایت شما بازدید به عمل آورند. همین افراد میتوانند وب سایت شما را به دیگر دوستان خود معرفی کنند و به مرور بازدید وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.
بنابراین در مجموع میتوان نتیجه گرفت که باید در کنار فعالیت های مجازی خود برای جذب مخاطب، از روش های حقیقی نیز بهره ببرید. برقراری یک ارتباط حقیقی با مخاطبین میتواند تأثیر به سزایی در بازدید های وب سایت شما به وجود آورد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.