مقالات آموزشی

تاثیر کاربرد ریدایرکت ۳۰۱ در طراحی مجدد وب سایت

مفید بود؟

طراحی وب سایت، ریدایرکت 301، ریدایرکت url های قدیمی، خطای 404، تغییر مسیر url ها، error 404

آیا به طراحی دوباره و یا تغییر اسم دامنه وب سایت خود فکر میکنید؟ آیا سایتتان با کلمات کلیدی فعلی از رتبه خوبی برخوردار است؟ دست نگه دارید. درحالی که ما تمام تلاش خود را برای نو کردن ظاهر سایت شما گذاشته ایم، چندین مورد باید در نظر گرفته شوند. به طور مثال چه برنامه ای برای مواجهه با تمام لینک هایی دارید که کاربر را به سایت قبلی شما باز هدایت میکنند؟ اگر بی دقت باشید و از تغییر مسیر 301 استفاده نکنید، به راحتی همه قدرت سئو سایتتان را ز دست خواهید داد. بدون داشتن یک طراحی وب سایت یکپارچه و استراتژی سئو مناسب، ممکن است جایگاه خود را در گوگل از دست بدهید.

 

در حالی که طراحی دوباره وب سایت میان اهل تجارت بسیار محبوب است، توجه به این نکته که با هر بار تغییر مسیر ساختار URL وب سایت ممکن است سهواً لینک های موجود در صفحات وب سایت شما از بین برود، حائز اهمیت است. در نتیجه وب سایت جدید شما، بازخوردی که شما انتظار داشتید را نخواهد داشت. در حقیقت، بسیاری از شرکت ها وقتی برای اولین بار وب سایت جدید خود را راه اندازی میکنند متوجه میشوند که تعداد بازدید سایت به شدت کاهش می یابد. تغییر شکل ساختار URL فعلی سایت شما میتواند فوراً و به طور ناگهانی میزان ترافیک سایتتان را به مرز صفر بکشاند و همراه آن، تمام ابتکارات سئویی شما نیز از بین خواهد رفت.
بهترین راه برای حصول اطمینان از اینکه سئو شما در طراحی دوباره وب سایتتان از بین نخواهد رفت، به کارگیری تغییر مسیر 301 دراین پروسه میباشد. البته تحت شرایط خاصی شما امکان گنجاندن ساختار URL فعلی خود را در تنظیمات وب سایت جدیدتان خواهید داشت. اما اگر در نظر دارید تا محتوای سایت را هم باز سازی کنید، عوض کردن URL بسیار منطقی است. تغییر مسیر 301 به شما کمک میکند تا به سه هدف اولیه برای نگهداری قدرت سئو کنونی خود برسید.
– تغییر مسیر 301 به موتورهای جستجو اعلام میکند که صفحات قبلی سایت شما جا به جا شده اند و در مکان قبلی خود قرار ندارند.
– تغییر مسیر 301 به طور خودکار بازدید کنندگان سایت را به صفحات جدید میبرد و یک انتقال یکپارچه بین URL جدید و URL قبلی به وجود می آورد.
– تغییر مسیر 301 باعث میشود تا موتورهای جستجو از ایندکس صفحات قبلی خودداری کرده و به جای آن صفحات جدید را ایندکس کنند. ( تغییر مسیر 302 هم همین کار را به طور موقت انجام میدهد.)
به زبانی دیگر، تغییر مسیر 301 به موتورهای جستجو اعلام میکند که افرادی که به دنبال صفحه A هستند، به صفحه B برده شوند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.